ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ADIM Üniversiteleri 2. Grup İdari Toplantısı Yapıldı

1998 yılında dört üniversitenin (Adnan Menderes, Muğla Sıtkı Koçman, Pamukkale ve Süleyman Demirel Üniversitesi) işbirliğiyle başlayan ADIM Üniversiteleri projesi...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

1998 yılında dört üniversitenin (Adnan Menderes, Muğla Sıtkı Koçman, Pamukkale ve Süleyman Demirel Üniversitesi) işbirliğiyle başlayan ADIM Üniversiteleri projesi; Afyon Kocatepe, Balıkesir, Celal Bayar, Dumlupınar, Mehmet Akif Ersoy, Uluslararası Antalya ve Uşak Üniversitelerinin katılımı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Ege ve Akdeniz Bölgesinde faaliyet gösteren 11 üniversite arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi çerçevesinde “Karşılaşılan Ortak Sorunların Belirlenmesi ve Çözüm Önerilerinin Birlikte Değerlendirilmesine Yönelik” ADIM Üniversiteleri 2. Grup İdari Toplantısı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde 22-24 Kasım 2012 tarihlerinde Muğla’da düzenlendi. Toplantıya Üniversitemizin yanı sıra, ADIM Üniversiteleri Konsorsiyumunda yer alan diğer üniversitelerin Genel Sekreterleri ile idari birim temsilcileri katıldı. Üniversitemizi temsilen toplantıda Genel Sekreter Yrd. V. Sabri GÜLEÇ, Bilgi İşlem Daire Başkanı Ayhan ATIGAN, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Erdoğan ERBİŞ, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Hatice ÇATALOĞLU, Personel Daire Başkanı Suat PALA, Hukuk Müşaviri M. Gönül TURAN, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülay GÜNDEAY, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı/Şube Müdürü Yılmaz SUÇEKEN ve Yazı-Kurul İşleri Müdürü Zeyniye SEYHAN yer aldı.

 "2. Grup İdari Toplantısı" Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa IŞILOĞLU’nun açılış ve hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Toplantının ilk gününde Genel Sekreterler, Personel Daire Başkanları, Öğrenci İşleri Daire Başkanları, Bilgi İşlem Daire Başkanları, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanları, Hukuk Müşavirleri ile Basın Halkla İlişkiler birim temsilcilerinden oluşan yedi ayrı çalıştay grubu, iki oturum halinde bir araya gelerek ortak sorunlarını, bu sorunlara getirdikleri çözüm önerilerini, yürütülen ve geleceğe dönük projelerini görüştüler. Toplantıda ortak çalışma, işbirliği, paylaşım konuları da ele alınırken Yeni YÖK Yasası taslak metni üzerine görüş ve değerlendirmelerde de bulunuldu.

Toplantı, ikinci gün çalıştay gruplarının ele aldıkları konuların rapor haline getirilmesi ve değerlendirmelerin ardından yapılan sunumlarla sona erdi.

ADIM ÜNİVERSİTELERİ WEB SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ


29.11.2012