ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, "Kampüste Senfonik Akşamlar" Turnesi Kapsamında 5'inci Konserini Üniversitemizde Verdi

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının organizasyonuyla Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, "Kampüste Senfonik Akşamlar"...Haberin Devamı İçin Tıklayınız


Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının organizasyonuyla  Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, "Kampüste Senfonik Akşamlar" turnesi kapsamında 16 Kasım 2012 tarihinde Üniversitemizde Atatürk Kongre Merkezinde unutulmaz bir müzik ziyafeti gerçekleştirdi.
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen'in yönettiği, solist olarak ise dünyaca ünlü piyanist ve devlet sanatçısı İdil Biret'in eşlik ettiği konserde, izleyici sayısının beklenenin oldukça üstünde olması nedeniyle izdiham yaşandı.
Konserde, Ferit Anlar, Sergey Rahmaninof, Ludwig Van Beethoven, Johannes Brahms ile Antonin Dvorak'ın eserlerinin sanatseverlerle paylaşıldığı akşamda ünlü piyanist Biret, ayakta alkışlandı.
Programa katılan üniversiteli gençlerin, personelin ve Aydınlı vatandaşların konserden oldukça memnun kaldıkları gözlenirken, Aydın Valisi Kerem Al düşüncelerini, "Aydın'ın sanatseverliği belli bir düzeydedir. Bu akşam Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestramız ve değerli sanatçılarımızı büyük bir zevkle dinledik." sözleriyle ifade etti.
Rektörümüz Prof. Dr. Birincioğlu ise "Ülkemizin en prestijli orkestrası, Üniversitemize gelip çok güzel bir programa imza attı. Herkesin çok mutlu bir şekilde konseri izleyeceğini umut ediyorum. Öğrenciler için de kültürel yönden güzel bir tecrübe oldu." diye konuştu.
Konser sonunda Piyanist Biret'e ve Şef Gökmen’e, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.
 

22.11.2012