ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Kariyer Günlerinde Üniversitemizi Tanıttık

Türkiye’nin seçkin üniversitelerinin katılımıyla düzenlenen “Yükseköğretim Kurumlarını Tanıtım ve Kariyer Günleri”, 14-16 Kasım 2012 tarihleri arasında Aydın Forum’da gerçekleştirildi.Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Türkiye’nin seçkin üniversitelerinin katılımıyla düzenlenen “Yükseköğretim Kurumlarını Tanıtım ve Kariyer Günleri”, 14-16 Kasım 2012 tarihleri arasında Aydın Forum’da gerçekleştirildi.
Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Yükseköğretim Kurumlarını Tanıtım ve Kariyer Günleri, Türkiye ve KKTC’nin gözde üniversitelerini ilimizde buluşturdu. Kariyer günlerinin açılışına Vali Kerem Al, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Türkiye ve KKTC’den 28 tane üniversitenin katılımıyla gerçekleşen, Aydın Merkez ve İlçelerde bulunan yaklaşık 10.000 öğrenciye ulaşan organizasyonda, üniversite hayali kuran gençlere, üniversiteleri yakından tanıma fırsatı sağlandı. Ayrıca üniversitelerin görevlendirdiği öğretim görevlisi ve öğretim üyeleri tarafından “Sınav Kaygısı, Motivasyon, Zaman Yönetimi, Geleceğin Meslekleri, Verimli Ders Çalışma, Başarı ve Mutluluk” konularında seminer ve söyleşiler yapılarak öğrencilerin kişisel gelişimlerini geliştirmeleri sağlandı.
Kariyer Günleri’ne Türkiye ve KKTC’den katılan 28 üniversite arasında yer alan Üniversitemiz standı, Aydınlı öğrenci, öğretmen ve velilerin en çok ziyaret ettiği standlar arasında yer aldı. Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü Personelleri; 3 gün boyunca ziyaretçi akınına uğrayan standta, Üniversitemizin akademik imkanlarının yanı sıra öğrenci topluluklarından sosyal imkanlara; kütüphaneden burslara kadar birçok alanda öğrencilere doğru karar verebilmeleri için yardımcı oldular. Standı ziyaret eden öğrenci, öğretmen ve velilere  ADÜ’yü tanıtan CD, katalog ve broşür hediye edildi. 

Fuar Kısa Filmi İçin Tıklayınız


19.11.2012