ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ASİAD’dan Proje Fon Kaynakları Semineri

Aydın Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD)’nin düzenlediği‘Proje Fon Kaynakları Semineri’ 18 Ekim 2012 tarihinde gerçekleşti.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Aydın Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD)’nin düzenlediği‘Proje Fon Kaynakları Semineri’ 18 Ekim 2012 tarihinde gerçekleşti.

Seminere ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Menzilci,Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç.Dr.E.Didem Evci Kiraz, Tarım ve Gıda Komisyonu Başkanı Abdülkerim Tikbaş, ASİAD Kadın Girişimciler Komisyonu Başkanı Ayşe Bakat, ASİAD Genel Sekreteri Rıza Ürün ve Dernek üyeleri katıldı.              

 Aydın Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda sunum yapan Doç.Dr.E.Didem Evci Kiraz, proje ve fon kaynakları hakkında bilgi verdi ve sunulan fon kaynaklarından yararlanmak üzere proje dosyalarının hazırlanması, ilgili birimlere sunulması ve sonrasında kabul görmeleri halinde projelerin raporlama, tercüme, satın alma vb. işlemlerinin uygun şekilde gerçekleştirilmesi ve fon kaynakları hakkında sunum yaptı.                       

ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Menzilci, derneğin hedefleri doğrultusunda son bir yılda ASİAD olarak 6 ülkeye 45 iş adamı ile birlikte ticaret ve yatırım heyeti düzenlediğini vurguladı. Menzilci, 150 iş adamının katıldığı yurt içi gezisi ve çeşitli organizasyonlar gerçekleştirdiklerini belirtti.              

Düzenlenen programlarla üye iş adamlarına fırsat farkındalığının sağlandığını ESİDEF yatırım yapılması planlanan ülkelerin sosyal, ticari ve ekonomik yapılarını, ayrıntılarıyla göstermekte olduğunu belirten Menzilci, “ESİDEF üyeleri arasındaki ticareti geliştirmek ve bölge ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yapmış olduğu iş geliştirme platformlarının dördüncüsü İzmir’de 10 -11 Kasım tarihleri arasında 2 nolu holde stand ziyaretleri ve ikili iş görüşmeleri ile devam edecek. 300 stand ve 15 bin profosyonel ziyaretçinin katılımının hedeflendiği ESİDEF iş geliştirme platformu geçmiş organizasyonlarda olduğu gibi ülke ve ekonomisinin nabzını tutacak. Platformda derneğimiz 9 stand ile temsil edilecek. Siz değerli üyelerimizden platform katılım noktamıza gerekli ilgiyi göstermenizi özellikle rica ediyorum." dedi.

Menzilci, son olarak dış ticaret köprüleri programlarının bir yenisinin 28-29 Kasım 2012 tarihlerinde mobilya ve tekstil dallarında 140 ülkeden 1000  yabancı iş adamı ve 1500 yerli iş adamının katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirileceği hakkında ASİAD üyelerini bilgilendirdi.

 


23.10.2012