ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Tıp FTR Anabilim Dalı Akreditasyonu Gerçekleşti

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Uzmanlık Eğitimi alanında akredite edilmiş ve yeterlilik belgesi almaya hak kazanmıştır.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı  Uzmanlık Eğitimi alanında akredite edilmiş ve yeterlilik belgesi almaya hak kazanmıştır.

Ulusal ve uluslararası alanda Üniversite eğitimlerinin standardizasyonu  ile geliştirilme çabaları son yıllarda çok hız kazanmış ve  özellikle üniversitelerin önemli gündem maddelerinden  birini oluşturmaya devam etmektedir.  Ülkemiz Üniversitelerinde henüz yeni olan bu kavramlar, Tıp alanında birçok bölümde yeterlilik kurulları oluşturulmasına neden olmuştur. Bu kavramların öneminin anlaşılmasıyla  birlikte, uzmanlık eğitiminde standardizasyon, bilgi, klinik beceri ve bilimsel performansın geliştirilmesi bağlamında  “Akreditasyon” değerlendirmeleri uygulamaya konmuştur.

 Üniversitemiz Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, uzmanlık alanında akredite edilmek üzere, 2012 yılında Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlilik Kurulu Akreditasyon Komisyonu’na başvuruda bulunmuştur. Başvuruyu müteakiben Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlilik Kurulu Akreditasyon Komisyonu,19.10.2012 tarihinde Üniversitemize ziyarette bulunmuştur. Komisyon Başkanı Prof. Dr. Fitnat DİNÇER, komisyon üyeleri Prof. Dr. Ülkü AKARIRMAK ve  Prof.Dr.Belgin ERHAN tarafından gerçekleştirilen ziyarette, öncelikle Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda araştırma görevlileri ve öğretim üyeleri ile görüşmeler yapılmış, kurumun eğitim alanları incelenmiş ve bilgi ve beceri değerlendirmesi yapılmıştır. 

 Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Rektörlüğü düzeyinde gerçekleşen ziyaretlerde de ilgili anabilim dalının daha ileri noktalara taşınması ve eğitimin daha mükemmel hale gelmesi için önerilerde bulunulmuştur.

 Yapılan değerlendirmeler sonucunda; Üniversitemiz Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlık Dalında Akredite edilmiş ve Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Başarıda emeği geçen Anabilim Dalı Üyelerimizi tebrik eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

 


22.10.2012