ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

USİMP ve AUTM İş Birliği Semineri Ege Üniversitesi’nde Gerçekleşti

16 Üniversite, 25 Katılımcının yer aldığı Üniversite Sanayi İş Birliği Platformu (USİMP) ile Association of University Tekhnology Managers (AUTM) işbirliğinde düzenlenen “Teknoloji Transfer Ofislerinin ABD’deki Durumu ve Üniversiteler Üzerine Etkisi” konulu seminere...Haberin Devamı İçin Tıklayınız
16 Üniversite, 25 Katılımcının yer aldığı Üniversite Sanayi İş Birliği Platformu (USİMP) ile Association of University Tekhnology Managers (AUTM) işbirliğinde düzenlenen “Teknoloji Transfer Ofislerinin ABD’deki Durumu ve Üniversiteler Üzerine Etkisi” konulu seminere,  Üniversitemizi temsilen Üniversite-Sanayi İş Birliği Uygulama Araştırma Merkezi davet edildi. Merkez Müdürü Doç. Dr. Emine Didem Evci Kiraz, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İsmail Böğrekci ve Proje Asistanı Şelale Özdemir’in katıldığı seminerde, öncelikle Üniversite-Sanayi İş Birliği Platformu tanıtıldı ve AUTM Genel Müdürü Vicki Loise ABD’deki uygulamalar hakkında geniş bilgiler verip, katımcılarla deneyimlerini paylaştı.
Seminerin ana teması Teknoloji Transfer Ofislerinin önemi ve etkinliklerin geliştirilmesi, kurulacak Teknoloji Transfer Ofisleri ile üniversitelerde üretilen bilgilerin sanayiye daha etkin aktarılmasının sağlanması üzerineydi.
Seminerde, 17-18 Ekim 2012 tarihlerinde USİMP Üniversite-Sanayi İş Birliği Merkezleri Platformu tarafından düzenlenecek olan “Akdeniz Avrupası’nda Teknoloji Transferi Çalıştayı” adlı bir diğer etkinliğin tanıtımı yapılırken katılımcılar TUBİTAK tarafından 17 Ekim 2012 tarihinde açılacak olan 1513 Teknoloji Transfer Ofisleri Destekleme Programı’na katılım için davet edildiler.
 

11.10.2012