ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

3.Ulusal Kimya Öğrenci Kongresi Didim’de Yapıldı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve kongre başkanlığını Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Ali Ersin Karagözler’in üstlendiği Ulusal Kimya Öğrenci Kongresi...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve kongre başkanlığını Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Ali Ersin Karagözler’in üstlendiği Ulusal Kimya Öğrenci Kongresi, Üniversitemiz Didim Sosyal Tesisleri Kültür ve Kongre Salonu’nda gerçekleşti. Çağrılı Konuşmacı olarak Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun da katıldığı kongre de Birincioğlu, ‘’Bir Tıp Doktorunun Kimya İle Tanışması’’ sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda öğrencilere kendi deneyimlerinden bahseden Birincioğlu, geliştirdiği kremler hakkında da katılımcılara bilgiler verdi.

 Üç gün süren kongrede Bilkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden gelen konuşmacıların sunumlarının yanı sıra çeşitli üniversitelerden gelen öğrenciler, sözlü sunum ve poster sunumlarını gerçekleştirdi. Kongrenin son gününde düzenlenen panelde, öğrencilerle sanayicilerin buluşması sağlandı. Panele katılan Uğur Selüloz KİMYA’dan Mustafa Takmaklı, KİMPLEKS KİMYA’dan Mustafa Aksoy ve CESA KİMYA’dan Necmettin Altınpul, öğrenciler ile kimya sektöründeki tecrübelerini paylaştılar.


18.9.2012