ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Eğitim Fakültesi Tarafından Sınıf Öğretmenlerine Kurs Verildi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından İlköğretim Sınıf Öğretmenlerine yönelik ‘’ Sınıf İçinde Kullanılan Yeni Yaklaşımlar’’...Haberin Devamı İçin Tıklayınız


 Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından İlköğretim Sınıf Öğretmenlerine yönelik ‘’ Sınıf İçinde Kullanılan Yeni Yaklaşımlar’’ adı altında bir kurs verildi. Didim Meslek Yüksekokulu Kültür ve Kongre Salonunda yapılan ve 7 gün süren kurs Üniversitemiz, TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleşti.                                            

Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen ve 30 kişiden oluşan öğretmenlere, Eğitim Fakültemizde görev yapan akademisyenler eğitim verdi. Oldukça eğitici ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşen kurs süresince öğretmenler arasında gruplar halinde çeşitli oyunlara da yer verildi.

Kurs sonunda, etkinliğin koordinatörlüğünü üstlenen Yrd.Doç.Dr. Esin Acar bir değerlendirmede bulunarak; ‘’ Yeni Yaklaşımlar Kursu’nun amacı; Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan değişik illerimizden katılım yapan sınıf öğretmenlerimizin mesleki yenilenmelerini sağlamak, motivasyonlarını arttırmak, yeni program uygulamalarına adaptasyonlarını sağlamak, yaratıcılık ve farklı düşünme becerilerinin gelişimlerine katkıda bulunmak, hedeflerini gerçekleştirebilmektir. Yapılan aktivite ve ders sunumlarıyla bu hedeflerin çok büyük bir kısmının gerçekleştirildiğini ve katılımcı öğretmenlerin kendi aralarında ve eğitimcilerle sıcak paylaşımlar gösterdiklerini gözlemledim. Kurs’ta emeği geçen herkese kurs projesi koordinatörü olarak teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi.

Kursun kapanışında Rektör Yrd. Prof. Dr. A.Seda Saracaloğlu’nun da katılımıyla pasta kesildi. Daha sonra katılımcılara kurs belgelerinin verilmesiyle etkinlik sona erdi.


4.9.2012