ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) Kontenjan Başvuruları 14.09.2012 Tarihine Kadar Uzatılmıştır

Üniversitemiz ÖYP 2012 Güz Yarıyılı Lisansüstü Başvuru Koşulları için Tıklayınız
(16.08.2012) ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARINA İLİŞKİN DUYURU
Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller kapsamında atanan araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitim yapabilecekleri üniversiteler ile kontenjanları belli olmuştur.
ÖYP kapsamında araştırma görevlisi olarak atananların lisansüstü eğitimlerine ilişkin Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 15.08.2012 tarihli toplantısında almış olduğu kararı görmek için TIKLAYINIZ.
Bu doğrultuda, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında atanan araştırma görevlileri, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesinde 16.08.2012 tarihinde ilan edilmiş olan Adnan Menderes Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Programları (Anabilim Dalları/Programlar) kontenjanlarına başvurabileceklerdir.Bu başvurular Enstitülerimiztarafından alınacaktır.
İlan edilen kontenjan sayıları dahilinde; söz konusu lisansüstü eğitim programları için başvuran adayların değerlendirme ve yerleştirme işlemleri, Üniversitemizin ALES ve Yabancı Dil Puanı Şartını sağlayanlar arasından, ÖYP puanları esas alınarak yapılacaktır.
Adnan Menderes Üniversitesine 16.08.2012 tarihinde tahsis edilen kontenjanlar listesini görmek için TIKLAYINIZ.
Başvurular, 03 Eylül 2012 - 14 Eylül 2012 tarihleri arasında bireysel olarak veya posta (kargo) ile Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal/Fen/Sağlık Bilimleri Enstitülerine (Adres: Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü ilgili enstitü adı (Sosyal/Fen/Sağlık) Kepez Mevkii/AYDIN) web sayfasında yer alan başvuru belgeleriyle yapılacaktır.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:
1- Adnan Menderes Üniversitesi ilgili enstitüye sunulacak Başvuru Dilekçesi,
Başvuru Dilekçesi örnekleri;
Sosyal Bilimler Enstitüsü için TIKLAYINIZ.
Fen Bilimleri Enstitüsü için TIKLAYINIZ.
Sağlık Bilimleri Enstitüsü için TIKLAYINIZ.
2- Lisans Genel Not Ortalamasını Gösteren Belge (Transkript vb.),
3- ALES Belgesi, 
4- Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi (ÜDS, KPDS veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen dil sınavı),
5- Yüksek Lisans Diploması ve Transkript Örnekleri (Doktora programına yapılacak başvurular için),
6- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
7- 2 adet vesikalık fotoğraf,
8- ÖYP Puanını gösteren belge (ÖYP araştırma görevlisinin atandığı üniversiteden alacağı "İlgili Makama" yazısı örneği için TIKLAYINIZ.
Yeni Usul ve Esaslar'a göre;
ÖYP Puanı; Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına araştırma görevlisi olmak üzere başvuran adayların ya da program gereğince bir ÖYP yükseköğretim kurumuna lisansüstü eğitim-öğretim görmek amacıyla başvuran ÖYP araştırma görevlilerinin lisans genel not ortalamasının %25'i ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavında (ALES) ilgili alanda alınan puanın %60'ı ve varsa yabancı dil puanının %15'i alınarak hesaplanan puandır.
9- Atandığı yükseköğretim kurumundan alınacak, "aynı bölümde olmak üzere bir başka anabilim dalında lisansüstü eğitim görmesinin uygun olduğuna ilişkin onay belgesi" (Aynı bölümde olmak kaydıyla atandıkları anabilim dalı dışındaki bir anabilim dalına başvuracak araştırma görevlileri için)  
NOT: Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesinde 16.08.2012 tarihinde ilan edilmiş olan "Adnan Menderes Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Programları (Anabilim Dalları/Programlar) kontenjanları, Üniversitemizin ALES ve Yabancı Dil Puanı şartını sağlayanlar arasından, ÖYP puanları esas alınarak yerleştirilecek ÖYP araştırma görevlileri; 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı akademik takvimine göre lisansüstü eğitim programlarına başlayacaktır.
  
Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü
Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü
Rektörlük Binası Merkez/AYDIN
Tel :0256 218 20 41
Fax:0256 215 26 03
Rektörlük Binası Merkez/AYDIN
Tel:0256 218 20 42
Fax: 0256 218 20 09
Rektörlük Binası Merkez/AYDIN
Tel:0256 218 20 44
Fax:0256 218 20 44

27.8.2012