ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Ar-ge Destek Projeleri Kapsamında Ziraat Fakültemizin İki Projesi Destekleniyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen Ar-Ge Destek Projeleri kapsamında...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

    Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenen Ar-Ge Destek Projeleri kapsamında Yrd.Doç.Dr. Bekir Sıtkı KARATAŞ’ın yürütücülüğünde ve yardımcı araştırmacı olarak Prof.Dr.Ömer Faruk DURDU, Yrd.Doç.Dr. Selçuk GÖÇMEZ, Yrd.Doç.Dr.Murat CANKURT ve Yrd.Doç.Dr. Ercan YEŞİLIRMAK’ın bulunduğu “Aydın İli Koşullarında Tarımda Jeotermal Enerjinin Kullanılabilirliğinin Çok Yönlü Araştırılması” isimli proje, 03.07.2012 tarihi itibarıyla başarılı olmuş ve sözleşme aşamasına gelinmiştir.

    Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin BAŞPINAR tarafından hazırlanmış olan “Zeytin Sineği (Bactrocera oleae Gmelin) (Diptera: Tephritidae) Mücadelesinde Besin Cezbedici Tuzakların Kullanılma Potansiyellerinin Araştırılması” isimli projenin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2012 yılı Bakanlık Ar-ge Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilmiştir.


25.7.2012