ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Mezuniyet Coşkumuz Adnan Menderes Stadyumu’nda Yankılandı

Üniversitemiz 2011- 2012 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 8 Haziran 2012 tarihinde Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleşti.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

MEZUNİYET TÖRENİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Üniversitemiz 2011- 2012 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 8 Haziran 2012 tarihinde Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleşti.

Törene, İlimiz Valisi Kerem Al, Aydın  Milletvekili Mehmet Erdem, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Asuman Seda Saracaloğlu, Prof. Dr. Ali Belge, Prof. Dr. Cavit Bircan,  Fakülte Dekanları, sivil toplum kuruluşları, Merhum Aydın Menderes’in eşi Ümran Menderes, çok sayıda akademisyen, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

‘‘ İSTEDİĞİMİZ MESLEKTE BAŞARILI OLMANIN ANAHTARI ÜNİVERSİTELERDİR. ’’

 Sunuculuğunu Yrd. Doç. Dr. Nuri Karasakaloğlu’nun yaptığı tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yrd. Doç. Dr. Özlem Akkaynak yönetiminde  ‘‘ADÜ Marşı’nın söylenmesiyle  devam etti. Daha sonra Veteriner Fakültesi birincisi  Songül Toplu, duygularını şöyle ifade etti:  ‘‘Bizim için Adnan Menderes Üniversitesi eğitim basamağının en önemli kısmıdır, çünkü istediğimiz meslekte başarılı olmanın anahtarını bize üniversitemiz verir ve ailelerimiz üniversite basamaklarına ulaşmamızda en büyük rolü oynamaktadırlar.’’ diyerek bu eğitimi almalarında katkı sahibi olan ailelere ve akademisyenlere teşekkür etti. 

Üniversitemiz Mezunlar Derneği Başkanı Mustafa Karaca yaptığı konuşmasında; ‘‘Hayat yolculuğu burada yeni başlıyor, şüphesiz, önce aileleriniz ve sevdikleriniz, sonra ülkeniz ve insanlık sizlerden çok şey bekliyor. Hayatınızdaki olumsuzluklara rağmen elinizde olan en önemli güç unutmayınız ki inanmaktır. Bu inanç ise her defasında yeni bir heyecanla yola çıkma azmini gösterebilmektir. Hayallerimizin peşine düştüğümüz bu yolda unutmamalıyız ki, hayallerimizi gerçekleştiremezsek yaşam koşullarımızı hiçbir zaman değiştirmiş olmayacağız, hayallerinize yürürken korkularınız, yenilgileriniz ve hatalarınız sizi asla esir almasın.’’ diyerek sözlerini noktaladı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu konuşmasında; " 20 yaşında olan Üniversitemizde bu yıl 1.243 akademik personel,  1.159 lisansüstü olmak üzere 28.127 öğrenciye eğitim ve öğretim hizmeti verilmiştir. Bu yıl 6.512 öğrenci mezun vermenin ayrı bir gururunu yaşıyoruz. Fakülte sayımız 11, Yüksekokul sayımız 7, Meslek Yüksekokulu sayımız 17, Uygulama ve Araştırma Merkezimizin sayısı 18' e yükselmiştir. Önümüzdeki yıllarda daha hızlı bir yapılanma ile daha fazla sayıda öğrenci beklemekteyiz." diyerek sözlerine şöyle devam etti. 

‘‘ SEVGİ İLE YAPILAN HER İŞ BAŞARI VE MUTLULUK GETİRİR. ’’

‘‘ Sevgili öğrencilerimiz; sürekli gelişim ve değişim içinde olunuz, bilimin ışığında değerlerinize sahip çıkarak ilerleyiniz, sabırlı ve kararlı olunuz, zorluklar karşısında yılmayınız yorulmayınız, kendinizi ve insanlığı seviniz, sevgi ile yapılan her iş başarı ve mutluluk getirir. ‘‘ diyerek sözlerine son verdi. 

‘‘ BU ÇAĞIN EN BÜYÜK SERMAYESİ EĞİTİLMİŞ İNSAN GÜCÜDÜR.’’

Valimiz Kerem Al; mezun olan gençleri yetiştiren eğitim ve öğretim görmelerini sağlayan akademisyenlere teşekkür etti ve şöyle devam etti: “Bilgi çağında yaşıyoruz ve bu çağın en büyük sermayesi eğitilmiş insan gücüdür, bu süreç yatırımların en pahalı ve en  uzun vadeli olanıdır.” Zahmetli ve özverili bir emek isteyen bu yatırımın, hedefinin büyük olduğunu vurgulayan Kerem Al,  uluslararası kalkınma ve uygarlık yarışında, üniversitelerimizin büyük sorumluluklarının olduğunu belirtti. 

Valimiz ‘‘Üzerine titrediğiniz, özenle, umutlarla yetiştirdiğiniz has bahçenizin gonca güllerini yaşam mücadelesi içinde başarılı olacaklarını umut ederek, uğurlamanın tatlı anını yaşıyorsunuz, büyük emek ve fedakarlıklarınız karşılığını bulacaktır.’’ diyerek velileri tebrik etti. 

Vali Al, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve birim yöneticileri tarafından okullarında birinci olan öğrencilere mezuniyet belgeleri ve plaketleri verildi. Merhum  Aydın Menderes'in eşi Ümran Menderes de Mezuniyet Törenini protokol tribününden takip ederken, Veterinerlik Fakültesi birincisi Songül Toplu'ya mezuniyet belgesini takdim etti. Mezuniyet töreninde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Menderes, "Mezun olan öğrencileri kutluyorum. Tüm öğrencilerimizin kaderi ve bahtı açık, ufukları geniş olsun." şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Belge’nin Üniversite Andı’nı öğrencilere okutması ve keplerin atılmasının ardından Kuyucak Meslek Yüksekokulu Kukla Grubu’nun verdiği konser ile tören sona erdi.

 


13.6.2012