ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU’nun ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919 tarihinde bağımsızlık uğruna Samsun’dan başlatmış olduğu dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarındaki kurtuluş mücadelesinin...Devamı İçin Tıklayınız
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919 tarihinde bağımsızlık uğruna Samsun’dan başlatmış olduğu dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarındaki kurtuluş mücadelesinin 93. Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Bu gün ülkemizi dünyada, bilimde, tıpta, sanatta, sporda ve birçok sahada başarıyla temsil eden, göğsümüzü kabartan gençlerimiz mevcuttur. Üniversiteler olarak bizim üstlendiğimiz rol ise her geçen yıl bu gençlerin sayısının giderek artmasını sağlamaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta yarınlarımızın güvencesi sevgili gençlerimiz olmak üzere milletimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

19.5.2012