ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Rektörümüz Hafta Sonu Programında Bakanlarla Bir Aradaydı

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Aydın Tüm Sanayici ve İş Adamları tarafından 11 Mayıs 2012 tarihinde...

Haberin Devamı İçin Tıklayınız


Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Aydın Tüm Sanayici ve İş Adamları tarafından 11 Mayıs 2012 tarihinde Anemon Otel’de düzenlenen “Aydınlı İşadamlarıyla Enerji Sektörü Buluşması” toplantısına katıldı.                                        

Toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  Valimiz Kerem Al, Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem, Semiha Öyüş ve Ali Gültekin Kılınç, Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, TÜMSİAD Şube Başkanı Özcan Petekkaya, sivil toplum kuruluşları ve temsilcileri de katıldı.  

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu yaptığı konuşmada;  Aydın için 4 adet stratejik saha belirlediklerini kaydederek bunların tarım, turizm, enerji ve antik kentler olduğunu belirtti. 

12 Mayıs 2012 Cumartesi günü gerçekleştirilen öğle yemeğinde Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, “Başbakan Adnan Menderes’in Yaşamı ve Siyasal Mücadelesi” ve “Türk Tarihinde Adnan Menderes” isimli kitapları Bakan Fatma Şahin’e takdim etti ve yemeğin ardından Aydın'ın Sultanhisar ilçesine bağlı Salavatlı Beldesi’nde kurulacak olan ve Jeotermal Enerji Santralinin temel atma törenine katıldı.


15.5.2012