ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Sosyoloji Bölümü ve İstanbul-Zeytinburnu Belediyesi Ortak Çalışma Yürütüyor

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülsen DEMİR ve Yüksek Lisans Öğrencisi Mehmet ATİK'in birlikte...

Haberin Devamı İçin Tıklayınız


               Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülsen DEMİR ve Yüksek Lisans Öğrencisi Mehmet ATİK'in birlikte yürüttüğü "Dönüşen Kentler-ZEYTİNBURNU" konulu Araştırma, Zeytinburnu Belediyesi’nce büyük takdir ve beğeni topladı.

               İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde gerçekleştirilen ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından desteklenen araştırma, Belediye Başkanı Murat AYDIN, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer ARISOY, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa AYDIN'ın katıldığı yemekte tanıtıldı. Kendilerine sunulan Aydın'ın yerel ürünlerinden oluşan Üniversitemizin hediye paketlerini almaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Murat AYDIN, araştırmacılara ve anketörlere “Araştırmanın Anısına” Zeytinburnu'nu karakterize eden çeşitli hediyeler verdi. Araştırma çerçevesinde önceden belirlenmiş olan bölgelerde üç gün süren çalışma kapsamında, 500 kişiye 15 anketör tarafından yüz yüze görüşme yoluyla anket uygulandı.

            Belediye-Üniversite işbirliğinin güzel bir örneğini oluşturan çalışma için Zeytinburnu Belediyesi desteklerinin devam edeceğini belirtti. Araştırmanın bir yıl içinde tamamlanması ve ardından yayın aşamasına geçilmesi planlanmaktadır.


11.5.2012