ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Geleneksel Hale Gelen Temsili Tören 23 Nisan’da Rektörlük Makamı’nda Gerçekleşti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde olduğu gibi İlimizde de coşkuyla kutlandı. Geleneksel hale gelen temsil töreninde...Haberin Devamı İçin Tıklayınız
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde olduğu gibi İlimizde de coşkuyla kutlandı. Geleneksel hale gelen temsil töreninde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Özel Muzaffer Ancın İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Ömer Erhan Erbiş’i ve Öğretmeni Hasan Gözübek’i Rektörlük Makamı’nda kabul etti, cübbesini öğrenciye giydirdi ve sembolik olarak makamı emanet etti.
 
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu konuşmasında; Makine, Gıda ve İnşaat Mühendislikleri için önümüzdeki öğrenim yılında öğrenci almayı planladıklarını ifade ederken, Elektrik, Elektronik ve Bilgisayar Mühendislikleri için de daha sonraki yıllarda öğrenci alımı olacağını belirtti ve önümüzdeki yıllarda İletişim, Diş Hekimliği, İktisat ve Söke İşletme Fakültelerine öğrenci alınacağını sözlerine ekledi.
 
Sohbet ortamında geçen görüşmede öğrenci Ömer Erhan Erbiş; Üniversitelerin kalifiyeli insan yetiştirmede çok önemli bir role sahip olduğunu ve bu bağlamda; Rektör olursa; Üniversitenin daha da gelişmesi ve yeni bölümlerin açılması için çalışmalar yapacağını dile getirdi. Mühendislik Fakültesi bölümlerine Enerji Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği bölümlerinin de eklenebileceğini dile getiren Erbiş; Üniversite öğrencilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için, kampüslerde yenileştirme çalışmalarının sürdürülüp çağdaş yurtlar yapılabileceğini, spor alanlarının daha da arttırılabileceğini ifade etti.
 
Hayalindeki üniversitenin alanında uzman kişiler tarafından eğitim alabileceği bir üniversite olduğunu, kendisinin bilgisayar ve matematik branşlarında eğitim alabileceğini söyledi.
 
Üniversitemiz hakkında bilgiler veren Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, sıcak geçen sohbetin ardından öğrenci Ömer Erhan Erbiş’e bayram hediyesi ve çiçek takdiminde bulundu.

24.4.2012