ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Ziraat Fakültemizin Projesi British Counceil Tarafından Finanse Edilecek

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile Faculty of Business and Law University/Southampton tarafından hazırlanan ortak proje, British Counceil tarafından finanse edilecek...Haberin Devamı İçin Tıklayınız
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile Faculty of Business and Law University/Southampton tarafından hazırlanan ortak proje, British Counceil tarafından finanse edilecek.
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile İngiltere’nin önemli üniversitelerinden biri olan Faculty of Business and Law University/Southampton tarafından hazırlanan "Knowledge Partnership Programme-Evaluation Results" adlı proje British Counceil tarafından kabul edildi. Proje, Faculty of Business and Law University of Southampton Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Mine KARATAŞ ÖZKAN ve Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Renan TUNALIOĞLU sorumluluğunda, Southampton Management School Dekanı Jeremy Howells, Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga BEKTAŞ, Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç.Dr.Ferit ÇOBANOĞLU, Yrd. Doç. Dr. Murat CANKURT, Araştırma Görevlisi Gökhan ÇINAR ve Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Demet KARAMAN tarafından yürütülecek.
Bilgi Transferi Programı kapsamında hazırlanan araştırma projesi ile gelişmekte olan pazarlarda girişimcilik, yenilik, çevre yönetimi ve sürdürülebilirlik alanında önemli bir uluslararası araştırma programının geliştirilmesi planlanmıştır.  
Proje, tarım sektöründe küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) sürdürülebilirlik stratejileri keşfetmek için yöneticiler ile yapılacak ayrıntılı mülakatları içerecek, yönetim kapasitesi, girişimcilik geliştirme, çevre yönetimi yanında Southampton Üniversitesi ve Üniversitemiz arasında müfredat alanlarındaki bağların geliştirilmesini; araştırma, doktora eğitimi ve öğretim üyesi değişiminin uygulanmasını da kapsayacaktır. 
 British Counceil tarafından finanse edilen, University of Southampton, Faculty of Business and Law University ile Üniversitemiz Ziraat Fakültesi işbirliği ile hazırlanan   "Knowledge Partnership Programme-Evaluation Results" adlı bu proje Şubat 2012 tarihinde kabul edilerek Nisan 2012 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir. 
Faculty of Business and Law University/Southampton öğretim üyeleri, British Counceil tarafından kabul edilen "Knowledge Partnership Programme-Evaluation Results" projesi kapsamında çalışmalar yapmak üzere önümüzdeki Mayıs ayında Ziraat Fakültesine gelecek. Türk ve İngiliz bilim adamları proje kapsamında Aydın’da ortak çalışmalar yapacak.
Web Sayfası İçin Tıklayınız

19.4.2012