ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Alangüllü Burç Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi İle Hasta Tedavisine Yönelik Anlaşma İmzalandı

Üniversitemiz ile İlimiz Germencik ilçesi Alangüllü mevkiinde bulunan Burç Termal Otel'deki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi arasında... Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz ile İlimiz Germencik ilçesi Alangüllü mevkiinde bulunan Burç Termal Otel'deki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi arasında Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'nde SGK kapsamında fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti alan hastaların, benzer tedavilerle birlikte mineralli su içi tedavilerinin de ücretsiz olarak uygulanacağı tedavi hizmeti anlaşması 6 Nisan 2012 tarihinde Rektör Makamında imzalandı. Protokol törenine Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk ŞENDUR, Otel Adına İşletme Müdürü Ahmet ÇELİK ve Tıbbi Danışman Dr. Alparslan COŞKUN katıldılar.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu yaptığı konuşmada;  gelecek dönemdeki beklentilerinin hem yurt içi hem de yurt dışından çok sayıda misafirin sağlık hizmetini kaliteli olarak alması olduğunu ve termal turizm alanında da arzın artmasını dilediğini belirtti ve bu  gibi hizmetlerin yaygınlaşması gerektiğini vurguladı.

Hedef Turizm İşletme A.Ş. adına İşletme Müdürü Ahmet Çelik konuşmasında; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında suyu tam anlamıyla değerlendirebilmek, teknik ve desteği alabilmek için Üniversitemize başvurduklarını, Aydın’a ve bölgemize termal tedavi alanında büyük katkılar sağlayacağını dile getirdi.  

Üniversitemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Şendur yaptığı açıklamada; açılmış olan merkezin her iki tarafa da sinerji katacağını, bölge halkı ve Üniversitemize katkı sağlayacağını ifade etti.

 Anlaşmaya göre Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi FTR AD merkez tedavi ünitelerine başvuran hastalara Kaplıca merkezinde fizik tedavilerine ek olarak aynı zamanda termal kaplıcadan ücretsiz olarak yararlanma olanağı sağlanacak, hastaların şehir merkezinden kaplıca merkezine ulaşımları yine tamamen ücretsiz olarak karşılanacak.

Merkezde; uygun görülen program dahilinde hastalara Elektroterapi, infraruj, Parafin, pressoterapi, hill terapi, Medikal Masaj, Fizyoterapi (birebir fizyoterapist ile çalışma), Hidroterapi, termal havuz içi tedavi yöntemleri, kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı sauna tedavileri, iş uğraşı tedavileri uygulanacaktır. Kaplıca merkezinde, uzman doktorlar, hemşire, fizyoterapist, medikal masör ve masözler, hidroterapist ve elektroterapistlerle hizmet verilecektir.

Söz konusu Kaplıca merkezinde; Ankilozan spondilit, romatoid artrit, omurga rahatsızlıkları, bel fıtığı, boyun fıtığı, boyun, omuz, bel, kalça ve diz ağrıları gibi bütün romatizmal hastalıklar, ortopedik sorunlar, kireçlenmeler ve spor sakatlanmaları gibi rahatsızlıkların rehabilitasyonu gerçekleştirilecektir. Bunun dışında erişkin felçler, çocuk beyin felci ve doğumsal sakatlıklar gibi nörolojik rahatsızlıkların tedavi ve rehabilitasyonları yapılacaktır. Bunun dışında tüm kas iskelet sistemi ile ilişkili; fibromiyalji, miyofasyal ağrı sendromu gibi yumuşak doku romatizmaları, kas hastalıkları ve bağ-tendon zedelenmeleri olan hastalar merkezimizde tedavi görebileceklerdir.


6.4.2012