ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Atça MYO’da Yörük Ali Efe Söyleşisi

Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Milli Mücadele Yıllarında Yörük Ali Efe” konulu konferansta...

 Haberin Devamı İçin Tıklayınız


Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Milli Mücadele Yıllarında Yörük Ali Efe” konulu konferansta konuşan Yarbay Fatih Özkurt, Yörük Ali Efe’nin bir kahramanlık destanının adı olduğunu söyledi.

                Sultanhisar Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Atça Belediye Başkanı Mustafa Çınar, Jandarma Karakol Komutanı Ahmet Yılmaz, Atça Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.İbrahim Gençsoylu ve beldedeki ilk ve öğretim müdürleri ve öğrencilerin katıldığı konferansta konuşan Özkurt, Yörük Ali Efe’nin Milli Mücadele öncesindeki hayatı, Yunanlılar’a karşı verdiği mücadele ve Kurtuluş Savaşı’ndaki katkılarından bahsetti. Özkurt, “Yunanlılara İzmir’e çıktıklarında ilk kurşunu atan nasıl Gazeteci Hasan Tahsin olduysa, ilk tokadı atanda Yörük Ali Efe ve müfrezesi olmuştur. Onlar Milli Mücadele’nin gizli kahramanlarıdır. İşgalin ilk günlerinden itibaren vatansever subaylarla el ele verip kurtuluş için tek yumruk olmuşlardır. Yanlarında bulunan subaylarla kurmuş oldukları sevgi ve saygıya dayalı iletişim, başarıya ulaşmalarında büyük rol oynamıştır” dedi.

                Konferans, Atça Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.İbrahim Gençsoylu tarafından Özkurt’a teşekkür plaketi verilmesi ile sona erdi.


2.4.2012