ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Kadın Sorunları Kadın ve Hukuk Paneli’nde Masaya Yatırıldı

Üniversitemiz 20.Yıl Etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Atatürk İlkeleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Aydın Belediyesi’nin desteklediği...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz 20.Yıl Etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Atatürk İlkeleri Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Aydın Belediyesi’nin desteklediği “Kadın ve Hukuk” konulu bir panel, 19 Mart 2012 Pazartesi günü saat 14.00’de Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda düzenledi.

İlginin yoğun olduğu panele, Aydın Milletvekili Sayın Semiha ÖYÜŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Asuman Seda SARACALOĞLU, Prof. Dr. Ali BELGE, Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Şefika ÇOBAN, Akbük Belediye Başkanı Mehmet Elçin SANDALCI, protokol üyeleri, çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileriyle öğrenciler ve öğretim üyeleri katıldı.

Atatürk İlkeleri İnkılâp Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Dilşen İNCE ERDOĞAN’ın oturum başkanlığını yaptığı panele konuşmacı olarak katılan Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Savcı Hami ŞİMŞEK “Kadına Karşı Şiddetin Yargıya Yansıması”, Emekli Aile Mahkemesi Hâkimi Avukat Eray KARINCA “Kız Doğursun Analar” ve Aydın Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Avukat Nesrin BAŞARAN SANDALCI “Aile İçi Şiddete Karşı Hukuksal Önlemler” başlıklı konularda sunum yaptılar.

Son yıllarda tırmanan kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddete dikkat çekilen panelde konuşmacılar, mevcut durumdan yola çıkarak şiddetin önlenmesi yönünde alınması gereken önlemler hususunda dinleyicileri bilgilendirdiler. Aydın Belediyesi, Aydın Ticaret Odası, Halk Bankası Sanayi Şubesi Müdürü Murat ERDOĞAN ve Aydın Rotary Kulübü tarafından desteklenen panelde, konuşmacıların sunumlarının ardından gerçekleşen soru- cevap bölümünden sonra, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU ve Aydın Belediyesi Başkan Yardımcısı Şefika ÇOBAN’ın panelistlere ve Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten CAN TUNALI’ya plaketlerini takdim etmesiyle panel sona erdi.


28.3.2012