ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri Duygulu Anlar Yaşattı

Üniversitemizin çeşitli birimlerinde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri Duygulu Anlar Yaşattı

Üniversitemizin çeşitli birimlerinde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Ziraat Fakültesi’nde 18 Mart 1918-Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini  Anma Programı Gerçekleştirildi 

Ziraat Fakültesi'nde 19 Mart 2012 tarihinde düzenlenen “18 Mart 1918-Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini  Anma” programı büyük bir coşku ve geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
    Anma programında, Okutman Kamil Parın’ın, “Çanakkale Zaferi ve Sonuçları” konusunda verdiği konferansta, o dönemde ülkemizin içinde bulunduğu durum ayrıntılı bir biçimde anlatılırken, savaş, zafer ve sonrasındaki gelişmelere de detaylı olarak yer verildi. Çanakkale Zaferini anlatan bir belgeselin de gösterildiği programa, öğretim üyeleri ve öğrenciler yoğun bir ilgi gösterdiler.
    Program sonunda öğrenci ve öğretim üyelerine lokma ikramı yapıldı.

Atça MYO’nda Çanakkale Ruhu Yaşatıldı

            Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu Tiyatro Topluluğu öğrencileri tarafından sahnelenen “Çanakkale” adlı tiyatro oyunu izleyicilerden tam not aldı.

Elif Zehra Çınar’ın yönetmenliğinde Atça Kültür Merkezi’nde gerçekleşen oyuna, Atça Belediye Başkanı Mustafa Çınar, Atça Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. İbrahim Gençsoylu, Atça'daki ilköğretim ve ortaöğretim müdürleri ile Atça halkının yoğun katılımı oldu. Atça Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşen oyun; Çanakkale'nin sadece coğrafi bir yer olmadığı; yüzlerce kilometre uzakta dahi olsa Çanakkale ruhunun her Türk vatandaşının yüreğinde olduğunu hatırlatarak izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Etkinlik;yönetmen Elif Zehra Çınar, Belediye Başkanı Mustafa Çınar ve Atça Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. İbrahim Gençsoylu'nun konuşmaları ve çiçek takdimi ile sona erdi.


20.3.2012