ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın’ın Lezzetleri Yarışmasına Başvurular İçin Bugün Son Gün

Üniversitemiz Sınai Haklar Destek Birimi tarafından "Değerini Tescil Et Aydın'ı İlerlet" Sloganı ile 6 Nisan 2010 tarihinde başlatılan Aydın'da Yerel Ürün Koruma Kampanyası'nın 2. yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Sınai Haklar Destek Birimi tarafından "Değerini Tescil Et Aydın'ı İlerlet" Sloganı ile 6 Nisan 2010 tarihinde başlatılan Aydın'da Yerel Ürün Koruma Kampanyası'nın 2. yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan "Aydın'ın Lezzetleri Yarışması”na başvurular başladı. 

 Yarışmada; kullanılan malzeme, pişirme ve usul yönünden Aydın'a özgü yemeklerden oluşacak "Geleneksel Aydın Yemekleri" ile Aydın'da yetişen ürünlerden en az bir tanesinin ana malzeme olarak kullanılacağı yeni ve farklı lezzetler yaratılmasını amaçlayan "Yenilikçi (İnovatif) Aydın Lezzetleri" olmak üzere iki kategori yer almaktadır.

Yarışmanın temel amacı geleneksel Aydın yemeklerini belirleyip tescil işlemlerini başlatılması ve bu şekilde geleneğe sahip çıkılması ve Aydın'a özgü ürünlerden sanayiye ve/veya ticarete konu edilebilecek; bu şekilde Aydın ve Aydınlı’ya katma değer yaratabilecek yeni ürünlerin ortaya çıkarılmasıdır.

 Başvurular 12-27 Mart 2012 tarihleri arasında http://www.etkinlik.adu.edu.tr/aydininlezzetleri/?p=yarisma&sp=basvuru adresinden online olarak yapılacak ve Üniversiteye dosya teslim edilmek suretiyle tamamlanacaktır.

 Ayrıntılı Bilgi için

 

http://www.etkinlik.adu.edu.tr/aydininlezzetleri/

 

İletişim İçin:

 

Okt. Peri Banu NEMUTLU (Hukukçu- Marka&Patent Vekili-Sınai Haklar Destek Birimi Sorumlusu) 0 256 218 20 00-1276

 

Şebnem KARANFİL 0 256 218 20 00-1369

 


14.3.2012