ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nazilli İİBF'de Fidan Dikme Şenliği ile Kutlandı

Aydın İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün 685 fidan ile destek verdiği İsabeyli Kampüsü'nü yeşillendirme ve ağaçlandırma girişimi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde hayata geçti.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

               Aydın İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün 685 fidan ile destek verdiği İsabeyli Kampüsü'nü yeşillendirme ve ağaçlandırma girişimi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde hayata geçti. 

               Dekan Yardımcıları Doç. Dr. F. Neval Genç ve Doç. Dr. Etem Karakaya, şenliğin açılışını "Ağaçlarımızın toprakla buluşmasının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde olmasının ayrıca anlamlı olacağını ve daha güzel yeşereceğini düşünüyoruz. Fidanlarımız kadınlarımız gibi güzel ve kampüsümüze yakışır yeşillikte olacaklar. Öğrencilerin çevre duyarlılıklarının gelişmesi, sosyal problemleri sahiplenerek bunların çözümü için çalışmaları, etkinliğin anlamını bir kat daha artırıyor." diyerek yaptılar.  Çam, ladin, aksaya ve palmiye fidanları Fakültemiz öğretim üyeleri, öğrencileri ve İsabeyli Belediyesi işçilerinin ortak çalışması ile toprakla buluşturuldu. 

                Doç. Dr. F. Neval Genç, Yrd. Doç. Dr. Bilge Doğanlı ve Arş. Gör. Burcu Özoğuz "Ağaçlarımız nasıl doğanın ve insanlığın can damarıysa, kadınlarımız da toplum hayatımızın temel direğidir. Fidanlarımız kadın-erkek dayanışmasının ve kadınlarımızın simgesi olacaklar." diyerek, fidanlığın isminin "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ormanı" olacağını belirttiler.


12.3.2012