ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde Madde Bağımlılığı ile İlgili Konferans Düzenlendi

Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları" konulu konferans 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Atça Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen "Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları" konulu konferans 1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında  Atça Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 Atça Belediye Başkanı Mustafa Çınar, Emniyet Amiri Ahmet Sakallı, Jandarma Başçavuş Ahmet Yılmaz,öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi Aydın İl Temas Görevlisi Abdülkerim Yıldırım, bağımlılığın tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğunu, madde bağımlısı olan insanların çoğunlukla bunun farkında olmadığını vurgulayarak, “Bir kereden bir şey olmaz demeyin. O kıskaca düşersiniz. Madde kullanımı insanlık suçudur. Kişi sadece kendine değil, topluma, insanlığa zarar verir. Bağımlılık sadece bağımlının değil, tüm toplumun sorunudur." dedi.
            Hayatımızla kumar oynamaya hakkımız olmadığını belirten Yıldırım,madde bağımlılığına iten nedenler arasında yüzde 42 ile ilk sırayı merak duygusunun aldığını söyledi. Arkadaş çevresi ve aile sorunlarının da gençleri madde bağımlılığına ittiğine işaret eden Yıldırım, “Maddeye başlamak kolay, kurtulmak zordur.” dedi. Konferans, Atça Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.İbrahim Gençsoylu tarafından Yıldırıma teşekkür plaketi verilmesi ile sona erdi.

8.3.2012