ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Avrupa Araştırmaları Merkezi (AVAM) ve Ankara Üniversitesi ATAUM tarafından Avrupa Birliği 54. Sertifika Programı gerçekleştirildi

AB 54. Sertifika Programı, Üniversitemiz Avrupa Araştırmaları Merkezi (AVAM) koordinatörlüğünde, ...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

                AB 54. Sertifika Programı, Üniversitemiz Avrupa Araştırmaları Merkezi (AVAM) koordinatörlüğünde, Ankara Üniversitesi akademisyenlerinin verdiği derslerle yaklaşık 200 katılımcıya eğitimlerini gerçekleştirdi.

               Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yürütülen program, ilk gün Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi akademisyenlerinin katılımı ile Prof. Dr. Çağrı Erkan'ın "Avrupa Bütünleşmesinin Tarihsel Gelişimi" adlı sunumuyla başladı. Program Üniversitemizin birçok fakültesinden öğrenci ve akademisyenin ve Aydın genelindeki kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarının yoğun katılımı ile Doç. Dr. Tarık Oğuzlu' nun "AB'nin Kurumları ve Hukuksal Yapısı" sunumu ile devam etti.  

               AB Uzmanı Erhan Akdemir "Türkiye-AB Müzakere Sürecinin İşleyişi" ve "AB'nin Eğitim ve Gençlik Politikası Programları" sunumlarıyla, AB Uzmanı Ela Gökalp Aras "AB Fonları ve Proje Döngüsü Yönetimi" sunumu ile, AB-Türkiye ilişkileri ve maddi kaynak aktarımı hususunda önem arz eden noktaların derinlemesine ele alınmasını sağladılar.

               Katılımcılara sertifikaları Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve AVAM Müdürü Doç. Dr. Fatma Neval Genç tarafından fakülte ana sayfasında (akademik.adu.edu.tr/fakulte/nazilliiibf) duyurulan tarihlerden itibaren verilmeye başlanacak.

 


27.2.2012