ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) Duyurusu

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında Üniversitemize tahsis edilelen kontenjanlar ve başvuru koşulları açıklanmıştır.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

ÜNİVERSİTEMİZE YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINCA TAHSİS EDİLEN ÖYP KONTENJANLARI DOĞRULTUSUNDA LİSANSÜSTÜ EĞİTİM YAPILACAK LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR İÇİN HAZIRLANAN İLAN METNİ.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Esas ve Usuller” kapsamında, 2547 sayılı Kanunun 33/a maddesi uyarınca atanan araştırma görevlilerinden, yabancı dil puanı 65 ve üstünde olanların lisansüstü eğitim yapacakları üniversiteler ve kontenjanları belli olmuştur.

Üniversitemize tahsis edilen kontenjanları görmek için TIKLAYINIZ.

2547 sayılı Kanunun 33/a maddesi uyarınca, Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında atanan araştırma görevlilerinin, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesinde ilan edilmiş olan Adnan Menderes Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Programları (bölüm) kontenjanlarına yapacakları başvurular, ilgili Enstitüler tarafından alınacaktır. Kontenjan sayıları dâhilinde, söz konusu lisansüstü eğitim programları için başvuran adayların, değerlendirme ve yerleştirme işlemleri, Yabancı Dil Puanı şartını sağlayanlar arasından, ÖYP puanları esas alınarak yapılacaktır.

Başvurular, 30.01.2012 tarihinden başlayacak olup, 08.02.2012 Çarşamba günü saat 17:00'ye kadar bireysel olarak veya posta (kargo) ile Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne Kepez Mevkii/AYDIN adresine aşağıda yer alan başvuru belgeleriyle birlikte yapılacaktır.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Başvuru Dilekçe Örneği için TIKLAYINIZ. 

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:

1- Başvuru Dilekçesi,

2- Lisans Genel Not Ortalamasını Gösteren Belge (Transkript vb.)

3- ALES Belgesi,

4- Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi (ÜDS, KPDS  veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen dil sınavı),

5- Yüksek Lisans Diploması Örneği ve Transkript (varsa),

6- 2 Adet Vesikalık Fotoğraf,

7- ÖYP puanını gösteren Belge

8-(ÖYP Araştırma görevlisinin atandığı üniversiteden alacağı "İlgili Makama" yazısı. İlgili Makama Yazısında  Anabilim Dalının Belirtilmesi)

NOT: KONU İLE İLGİLİ TÜM DUYURULAR ÜNİVERSİTEMİZ İNTERNET                    SİTESİNDEN DUYURULACAKTIR.  


30.1.2012