ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu’nun Klasikleşen Başarısı

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu öğrencileri Antalya’da düzenlenen “4. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması”ndan yine başarıyla döndüler.Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu öğrencileri Antalya’da düzenlenen “4. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması”ndan yine başarıyla döndüler.

 Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Antalya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 18 – 21 Ocak tarihleri arasında dördüncüsü gerçekleştirilen “Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması’na Öğretim Görevlisi Burak MİL ve Öğretim Görevlisi Aytekin KALKAN yönetiminde katılan Didim MYO Aşçılık Bölümü öğrencileri, “Üniversiteler Yarışıyor” kategorisinde aldıkları iki birincilik ve bir üçüncülük ödülüyle Üniversitemizin bu alanlarda ülkemizin en başarılı okulu olmasını sağlamışlardır.

 Yarışmada; Süleyman Fatih AKMAN, İskender Halil KARASU ve Sercan ORHAN’dan oluşan ekibimiz yapmış oldukları “Kübik Bonfile” yemeğiyle, Sinem YILDIZ, Uğur YALÇIN ve İbrahim Çağın ÇELİKKAYA’dan oluşan ekibimiz “Somon” yemeğiyle birinciliği paylaştılar.

 Alkım Erim CİHAN, Batuhan DOĞDAŞ ve Yiğit GÖNÜLTAŞ’ın oluşturduğu ekip ise aynı kategoride üçüncü oldular.

 Her yıl katıldıkları yarışmalarda başarıyı bir gelenek haline getiren Didim MYO öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.


27.1.2012