ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Sökeli Yazar Esat Avcı'dan Rektörümüze Ziyaret

Aydın Söke doğumlu Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele yıllarını konu alan kitaplarıyla tanınan yazar Esat AVCI, Rektörümüz Prof.Dr Mustafa BİRİNCİOĞLU'nu 16 Kasım 2011 tarihinde makamında ziyaret etti.Haberin Devamı İçin Tıklayınız
 

            Aydın Söke doğumlu Kurtuluş Savaşı ve milli mücadele yıllarını konu alan kitaplarıyla tanınan yazar Esat AVCI,  Rektörümüz Prof.Dr Mustafa BİRİNCİOĞLU’nu 16 Kasım 2011 tarihinde makamında ziyaret etti.

            Akşam saatlerinde gerçekleşen ziyarette Söke doğumlu olan ve burada yaşayan insanları  yakından  gözlemleyen Esat AVCI, Rektörümüze kitapları hakkında bilgi verdi. Kitaplarında genellikle Aydın’ın ve Ege Bölgesi’nin milli mücadele döneminde yaşadığı sıkıntıları, Aydın halkının Kurtuluş Savaşı sırasındaki destansı kahramanlıklarını ve Yunan mezalimini konu aldığını belirten AVCI, bu bilgilere  o günlere tanık olan insanlarla konuşarak ulaştığını belirtti.

            Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonunda yazar AVCI Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU’na Gazap Kuyuları ve Aydın Destanı isimli kitaplarını  imzalayarak hediye ederken Rektörümüz de Üniversitemize ait yayınları AVCI ‘ya armağan etti.Esaf AVCI'nın kitapları Bulvar Sıla Kitabevi'nden temin edilebilir.

ö


22.11.2011