ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Türkiye Diyabet Vakfı, ‘Diyabeti Durduralım' Standı Kurdu

Diyabet Haftası nedeniyle Üniversitemiz Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Dalı, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Diyabet Vakfı...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

          Diyabet Haftası nedeniyle Üniversitemiz Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Dalı, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Diyabet Vakfı ile beraber yürütülen ‘Diyabeti Durduralım’ projesi kapsamında 20 Kasım 2011 Pazar günü Forum Aydın Zeytin Meydanı’nda, stant kurdu.

            Aydın Valisi Kerem AL, Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Aydın Vali Yardımcısı B. Bestami ALKAN, Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Şefika ÇOBAN, Üniversite Hastanesi Başhekimiz Doç. Dr. İrfan YAVAŞOĞLU kurulan standı gezdiler ve gezi esnasında Endokrinoloji ve Metabolizma Hatalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin GÜNEY, Uzm. Dr. Mediha AYHAN, Uzm. Dr. Mustafa ÜNÜBOL ve araştırma görevlisi doktorlarından oluşan ekibe kan şekerlerini ölçtürdüler, 10 yıllık diyabet risklerini öğrendiler.

            Misafirlerin yoğun ilgisinin gözlendiği stantta Prof. Dr. Engin GÜNEY diyabet hastalığı ile ilgili açıklamalarda bulunurken, vatandaşlar ücretsiz kan şeker ölçümünün yanı sıra 10 yıllık diyabet risklerini hesaplatma imkânı da buldular.


22.11.2011