ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Muharrem BALKAYA, müdürlük görevini, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sacide KARAKAŞ'a devretti.Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Muharrem BALKAYA, müdürlük görevini, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sacide KARAKAŞ’a devretti.

            Rektörlük binasında bulunan Enstitü Toplantı Salonu’nda 17 Kasım 2011 Perşembe günü gerçekleştirilen devir teslim törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cavit BİRCAN katıldı. Ayrıca Sağlık Bilimleri Enstitüsü çalışanları başta olmak üzere Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü personeli de törende hazır bulundu.

            Güzel bir sonbahar zamanında böyle bir görev değişikliğine gidildiğine değinen Doç. Dr. Muharrem BALKAYA, yönetime, bugüne kadar vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür etti. Enstitü çalışmalarının diğer enstitülerle işbirliği çerçevesinde olması gerektiğini belirten BALKAYA, bu sene ilk olarak bir yabancı öğrencinin de kaydının yapıldığını ve bu tip açılımların artarak devam etmesinin Üniversitemiz açısından iyi bir prestij olacağını dile getirerek görevi devralan arkadaşına çalışmalarında başarılar diledi.

            Daha sonra söz alan Doç. Dr. Sacide KARAKAŞ, yeni görevine başlayacak olmaktan dolayı mutluluğunu ifade ederek, “Öncelikle görevi teslim aldığım kişilere teşekkür etmek istiyorum. Bu görevi uzun zamandır sürdürüyorlardı. Ben de yapılanlara ekstra şeyler katabilirsem mutluluk duyacağım. Hepsine tekrar teşekkür ederim, onlarla bağlarımızı koparmayıp gerektiği noktalarda tecrübelerine danışabileceğimizi düşünüyorum.” dedi.

            Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cavit BİRCAN ise yaptığı konuşmada, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde bir bayrak değişimi yaşandığını dile getirerek, katkılarından dolayı Enstitü Müdürü Doç. Dr. Muharrem BALKAYA’ya, yardımcıları Doç. Dr. Erkut TURAN ve Yrd. Doç. Dr. Selim SEKKİN’e teşekkür ederken; göreve yeni başlayacak olan Doç. Dr. Sacide KARAKAŞ’a yeni görevinde başarılar diledi. Prof. Dr. Cavit BİRCAN özellikle enstitülere güzel bir bina kazandırmak istediklerini de sözlerine ekledi.

            Devir teslim töreni Enstitü Müdürü Doç. Dr. Muharrem BALKAYA, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Erkut TURAN ve Yrd. Doç. Dr. Selim SEKKİN’e hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi ve çiçek takdim edilmesi; Doç. Dr. Sacide KARAKAŞ’a da yeni görevinde başarı dilekleriyle sona erdi.


18.11.2011