ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kalp Ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalına Birincilik Ödülü

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Berent DİŞÇİGİL, Doç. Dr. Erdem ÖZKISACIK ve Dr. Selim Durmaz'ın birlikte...Haberin Devamı İçin Tıklayınız
          Üniversitemiz Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Berent DİŞÇİGİL, Doç. Dr. Erdem ÖZKISACIK ve Dr. Selim Durmaz’ın birlikte yaptıkları “Esmolol ve Metoprololün Endotel Fonksiyonları Üzerine Etkisi” isimli çalışmaları Ulusal Vasküler Cerrahisi Derneği'nin 27-30 Ekim 2011 tarihleri arasında Antalya Kemer Rixos Sungate Otel'de düzenlediği XV. Ulusal Vasküler Cerrahi Kongresi kapsamındaki ödüllü sözlü bildiri yarışmasında birincilik ödülüne layık görüldü.

          Prof. Dr. Berent DİŞÇİGİL yaptığı açıklamada: “Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı bünyesinde kendi araştırma laboratuarımızı 5 sene kadar önce kurduk. Mayo klinikte yapmış olduğum deneysel çalışmaların devamı niteliğindeki araştırma laboratuarımızda izole organ düzenekleri oluşturmak suretiyle, damarlar üzerinde deneyler yapabilme imkânı bulduk. Klinikte sık kullandığımız ilaçların etki mekanizmaları ile ilgili önemli çalışmalar gerçekleştirdik ve bu araştırmaların sonuçları klinik uygularımıza ışık tuttu. Asistanlarımız da tez çalışmalarını bu laboratuarımızda gerçekleştirdi. Ulusal Damar Cerrahisi Derneğinin 2009’da yapılan bir önceki kongresinde sunduğumuz bir başka çalışmamız ikincilik ödülü kazanmıştı. Bu kez birinci olmaktan hem Anabilim Dalımız hem de Üniversitemiz adına son derece mutluyuz” dedi.
          XV. Ulusal Vasküler Cerrahi Kongresi’ne gönderdikleri çalışma ile tıp alanına önemli katkıda bulunan Prof. Dr. Berent DİŞCİGİL’i, Doç. Dr. Erdem ÖZKISACIK’ı ve Dr. Selim Durmaz’ı tebrik ediyor, kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

3.11.2011