ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Söke İşletme Fakültesi Binası Törenle Açıldı

Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi açılış töreni Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başladı. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU'nun öncülüğünde, Söke...Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi açılış töreni Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı.  Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU’nun öncülüğünde, Söke Kaymakamı Mehmet DEMİREZER, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Üniversitemiz Öğretim görevlilerinin yanı sıra üniversitemiz öğrencileri, siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile gerçekleşen kortej yürüyüşünün ardından Söke İşletme Fakültesine intikal edildi.

 

Fakülte önünde yapılan açılış törenine Aydın Valisi Kerem Al, Eski Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu, Kaymakam Mehmet Demirezer, Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, il ve ilçe müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Üniversite Öğretim görevlileri, hayırseverler ve öğrenciler katıldı.

 

Söke İşletme Fakültesinin açılışında konuşan Söke kaymakamı Mehmet Demirezer, fakülte yapımına katkıda bulunan tüm hayırseverlerin isimlerini tek tek sayarak teşekkür etti. “Fakülte’nin yapımında Söke’de herkes bir tuğla koyabilmek için seferber oldu. Sökelilerin bu yönde oluşturdukları sinerji ve dayanışma ikinci fakülte için de umut olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Açılışta konuşan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Söke’nin fakülte hayallerinin mutlu sonlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne ilçedeki herkesin, fakültenin bir an önce tamamlanarak hizmete girmesi yönündeki gayreti bize de güç verdi. Nitekim Meslek Yüksek Okulu bünyesinde yeni açtığımız Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon programı ve Alternatif Enerji Kaynakları bölümlerimize tercihlerde yoğun ilgi ilgisi oldu. Amacımız yeni açılacak olan yüksek okul bölümlerinin yöremizde ihtiyaç hissedilen ara elemanları yetiştirmesidir” dedi. Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ayrıca önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Fakülte bünyesinde Hemşirelik, Ebelik ve Turizm Alanlarının yanı sıra İşletme Fakültesinin yedi ayrı bölümünde eğitim verileceğini sözlerine ekledi.

 

Törene katılan eski Devlet Bakanı Mustafa Said Yazıcıoğlu, Söke’nin fakülte ve üniversite konusunda haksızlığa uğradığını dile getirdi. Yazıcıoğlu; “Söke bu gün ilk defa fakültesine kavuştu. Bunun başlangıç olmasını diliyor, bundan sonra da eğitimde çok mesafe alacağına inanıyorum” dedi. Yazıcıoğlu ayrıca Söke’de eğitime açılan fakülte ile kente ciddi öğrenci akışı olacağını sözlerine ekleyerek; “Söke İşletme Fakültesi’nin ilçeye hem ekonomik hem de sosyal katkısı olacağını düşünüyorum” dedi.

 

Açılışa katılan Aydın Valisi Kerem Al da yaptığı konuşmada Sökelilerin fakülte konusunda sarf ettikleri çabayı takdirle karşıladıklarını söyleyerek; “Güzel bir tablo ile karşı karşıyayız. Düşün esere dönüştüğünü görüyoruz. Bugün eğitime açarak öğrencilerle buluşturduğumuz eser, ülke kalkınmasına ciddi katkı sağlayacaktır. Ülkemizin geleceği için başlatılan seferberliği önemserken, üniversitelerimizin yeni açılan bölümler için kozalarının içinde kalmayarak bölgeye katkısı olacak branşları tercih etmelerini de çok yerinde buluyoruz. Fakültenin yapımında emeği ve katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Açılış töreninde fakülte yapımına maddi destek veren hayırsever kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketi verildi. Plaket töreninde; Devlet Eski Bakanı Mustafa Sait Yazıcıoğlu, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Kaymakam Mehmet Demirezer, Söke eski MYO Müdürü Sabiha Işık, Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, Söke Ticaret Odası Başkanı Süleyman Toyran, Söke Ticaret Borsası Başkanı Bertan Balçık, Söke Esnaf Odaları Başkanı Refik Karataş, Söke Genç İş Adamaları Başkanı Derya Semerci, Şehir İçi Minibüs Kooperatifi Başkanı Bülent İnegöl, hayırseverler Bahattin Akbulut, Ayşe Avcı, Süleyman Turna, Saadet Yamak Kamu ve AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem adına AK Parti Aydın İl Genel Meclis Üyesi Kenan Özcan’a teşekkür plaketi verildi.

 

1,8 milyon TL harcanarak yapımı tamamlanan Söke İşletme Fakültesi, kurdele kesimi ile hizmete açıldı. Fakültemizin açılış töreni binanın gezilmesi ve ardından verilen kokteyl ile son buldu. Ayrıca Üniversitemizde ilk defa açık alanda gerçekleştirilen web üzerinden canlı yayın, 964 bilgisayar kullanıcısı tarafından takip edildi.

Açılış Törenini İzlemek İçin Tıklayınız

 

 


2.11.2011