ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

ADÜ Sosyal Tesis Konukevinde gerçekleşen, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Dekanı aynı zamanda Üniversitemiz Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yunus ÇENGEL öncülüğünde toplanan kurula Üniversitemiz... Haberin Devamı İçin Tıklayınız

            ADÜ Sosyal Tesis Konukevinde gerçekleşen, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Dekanı aynı zamanda Üniversitemiz Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yunus ÇENGEL öncülüğünde toplanan kurula Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU başta olmak üzere, Aydın Sanayi Odası Meclis Başkanı Yalçın PEKGÜZEL, Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan ÇERÇİOĞLU, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı DOKUZLU, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hulusi AKŞİT, Organize Sanayi Müdürü Yalçın DERELİ,  Aydın sanayi ve ticaret firma müdürleri, yönetim kurulu başkanları katıldı.

 

“ADÜ’de Nasıl Bir Mühendislik Fakültesi Olmalı” konusunun tartışıldığı danışma kurulu toplantısında konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Adnan Menderes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nin 2006 yılında kurulduğunu, bünyesinde makine, inşaat, elektronik ve bilgisayar mühendisliği bölümlerini barındırdığını, sadece makine mühendisliği bölümünde üç öğretim üyesinin bulunduğu ancak hiçbir bölüme henüz öğrenci alınmadığını ifade etti. 2012-2013 eğitim öğretim yılında tüm mühendislik bölümlerine öğrenci alıp aktif öğretime başlamayı hedeflediklerini belirten Rektörümüz, “Bu amaçla kendisi Aydınlı olan Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Dekanı aynı zamanda Üniversitemiz Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yunus ÇENGEL’den Mühendislik Fakültemizin kuruluş aşamasında yardımcı olması ve öncülük etmesi için yardım istedik, kendiside bu isteğimizi kabul etti. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Rektörümüz, Mühendislik Fakültesinin kuruluş aşamasının Aydınlılar ve sanayicilerle yakın iletişim, aktif işbirliği içinde olmayı planladıklarını belirterek, “Bu amaçla Mühendislik Fakültesini doğru kurgulamak, her aşamada görüş ve düşüncelerini almak için bölgemizin ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinden oluşan bir ‘ADÜ Mühendislik Fakültesi Danışma Kurulu’ oluşturulmasına karar verdik. Üniversitemize Mühendislik Fakültesini el birliği ile ehli ellere teslim etmekten memnuniyet duyuyoruz. Üniversitemizin şehirle iç içe olması gerekiyor. Hep beraber iyi işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

 

Mühendislik Fakültesi Danışma Kurulu Toplantısı’nda fikir alışverişinde bulunan sanayicileri dinleyen Rektörümüz ve Prof. Dr. Yunus ÇENGEL karşılıklı yapılan fikir alışverişinin sonrasında bu toplantıların zaman zaman yapılacağını ve sanayicileri de alınan kararlar doğrultusunda bilgilendireceklerini ifade ettiler.

 

 

 

  


31.10.2011