ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Veri Tabanları Geçici Bir Süre Deneme Erişimine Açılmıştır

Üniversitemiz Merkez Kütüphanesine ait veri tabanları 31 Ekim 2011 tarihine kadar Kütüphanemiz kullanıcıları için deneme erişimine açılmıştır.

Aşağıda yer alan veri tabanları belirtilen tarihlere kadar kütüphanemiz kullanıcılarına deneme erişimine açılmıştır. Bu veri tabanlarına aşağıda yer alan linklerden veya kütüphanemiz web sayfasında yer alan "deneme amaçlı veri tabanları" linkinden ( http://www.idari.adu.edu.tr/db/kutuphane/topics.asp?path=313930 ) ulaşabilirsiniz.  

1.Primal Pictures 3D Anatomi Atlası : insan anatomisi uzerine kapsamli, dinamik, interaktif ve multimedya ozelliklere sahip bir kaynak sunmaktadir. Bu interaktif kaynak, temel insan anatomisinin yanisira vucudun bazi kisimlari hakkinda da egitim modulleri sunmaktadir.  Primal Pictures icinde yeralan modullerin hepsi, vucudun ilgili kisminin fonksiyonlarini, biyomekaniklerini ve cerrahi prosedurlerini gosteren uc boyutlu animasyonlar icermektedir. Primal Pictures icindeki animasyonlara ve modellere, klinik videolar ve alanlarinin onde gelen uzmanlari tarafindan hazirlanmis anlatim metinleri eslik etmektedir. Primal Pictures’daki goruntuler, basit cizimler degildir. Tibbi taramalar sonucunda elde edilen verilerin, anatomi uzmanlarindan olusan bir ekip tarafindan yorumlanmasinin ardindan, yetenekli bir grafik uzmanlari ekibi tarafindan cok ileri duzey bir teknoloji kullanarak uretilmislerdir.

    2 Kasım 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

    Erişim Adresi: http://confidenceconnected.com/login/consult?env=PROD&URI=/nursing/index

 

2.Dentistry & Oral Sciences Source: Diş hekimliği konusunda dünyanın tek tam metin veri tabanıdır. Diş hekimliği konusunda 210'dan fazla temel akademik derginin indekslenip 160'dan fazlasının tam metin olarak yer aldığı veri tabanında ayrıca onlarca kitapa, konferans kaydına ve dergiye tam metin olarak erişebilirsizniz.  

    Aralık 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

 

3.Emerald: EMeJ200: İlgili konularda 200 adet tam metin dergiden oluşmaktadır. eBook Series: İki ayrı konudan oluşan e-kitap serileri mevcuttur: Business, Management and Economics: İşletme, yönetim, ekonomi, finans, uluslararası ticaret, pazarlama ve kütüphanecilikle ilgili konularda 80 e-kitap serisine ait 650’den fazla cilde erişim sunar.Social Sciences: Egitim, çevre yönetimi, sağlık yönetimi, dil ve dil bilim, sosyoloji konularında 40 e-kitap serisinden 300’den fazla cilde erişim sunar. 

    15Kasım 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

 

    Erişim Adresi: http://www.emeraldinsight.com/

 

4.Bridgeman Education:  Guzel sanatlar, mimari, kultur ve tarih alanlarında dunyanın en onde gelen goruntu iceriklerine erisim sunmaktadır. Bridgeman Education, egitim ve ogrenim alanında kullanılmak uzere 350.000’den fazla yuksek cozunurluge sahip goruntu icerigi yer almaktadır.

    30 Ekim 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

    Erişim Adresi: http://www.bridgemaneducation.com/

 

5. Oxford Journals Online :  Sanat tarihi, tıp, biyoloji, ekoloji, genetik, ekonomi, işletme, tarih, hukuk, müzik, siyasal bilimler, felsefe, sosyoloji, psikoloji, bilgisayar teknolojileri, mühendislik ve istatistik konularını kapsamaktadır.  Oxford University Press’in yayınladığı 180’in üzerinde akademik ve araştırma dergilerine tam metin erişim sağlamaktadır.

    31 Aralık 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

    Erişim Adresi: http://www.oxfordjournals.org/

 

6. Oxford Scholarship Online: Oxford University Press'in Biyoloji, İşletme ve yönetim, Ekonomi ve finans, Tarih, hukuk, dil bilimi, Edebiyat,matematik müzik, Felsefe, fizik,siyaset bilimi gibi alanlarda  6.500'den fazla kitaba erişim vardır. 

    31 Aralık 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

    Erişim Adresi: http://www.oxfordscholarship.com/

 

7. Oxford Reference Online: Oxford University Yayınevine ait Danışma Kaynakları yer almaktadır.   

    31 Aralık 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

8. Grove Music Online: Grove Music Online, 29 cilt olan, müzisyenler, müzik tanımları, enstrümanlar,müzik türleri hakkında ansiklopedik tarzda girişlerin yapıldığı basılı kaynağın online versiyonudur. Aynı zamanda GroveMusic Online, “The New Grove Dictionary of Opera”, “The New Grove Dictionary of Jazz” adlı kaynakların online versiyonlarını da içermektedir.   

    31 Aralık 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

    Erişim Adresi: http://www.oxfordmusiconline.com/

 

9. Grove Art Online: Resim, heykel, seramik, tasarım, mimarlık, tekstil, takı ve mobilya gibi pek çok geniş konuyu içerir.. İçeriğinde 23,000’den fazla konu girişi, 45,000 makale, 21,000’den fazla biyografi, 500,000 bibliyografik künye, 40,000 görüntü bağlantısı bulunmaktadır   

    31 Aralık 2011 tarihine kadar deneme erişimine açıktır.

        İLETİŞİM

  Tel: 218 20 46

        218 20 00 / 2008

E-Posta: ozdend@adu.edu.tr


18.10.2011