ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Durmuş Ali Efe'nin Gelini Ayşe Efe'den Örnek Davranış

Aydın'ın Germencik İlçesi'ne bağlı Erbeyli Köyü'nde oturan Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Durmuş Ali Efe'nin gelini 88 yaşındaki Ayşe Efe, biriktirdiği 9 bin lirayı Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne bağışladı.
Geçtiğimiz hafta içinde 20.Akademik Yılı’na merhaba diyen Üniversitemiz, halkla bütünleşmesini sürdürüyor. 14 Mayıs 2010 tarihinde Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül tarafından açılan Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne bağışlarıyla destek olan duyarlı vatandaşlarımıza bir yenisi daha eklendi.  
 
Aydın’ın Germencik İlçesi’ne bağlı Erbeyli Köyü’nde oturan Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Durmuş Ali Efe’nin gelini 88 yaşındaki Ayşe Efe, biriktirdiği 9 bin lirayı Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne bağışladı.
 
Efe, “Kayınbabam Durmuş Ali Efe de hayır-hasenatı çok severdi. Eskiden bizim gibi yaşlılar ve hastalıkları nedeniyle biçare olan insanlar tedavi için İzmir ve büyükşehirlere gidip gelmekten çok çile çekerlerdi. Aydınımızda Üniversitemizin Hastanesi açılınca insanlarımız rahatladı. Emekli değilim fakat incir ve zeytin bahçelerimizden hasat edilen ürünlerin satışından elde edilen paralardan artırdığım 9 bin TL’yi Üniversitemize bağışlıyorum” dedi.
 
 Bir kurumun halkla bütünleştiği sürece ayakta kalabileceğini ve Ayşe Efe’nin bu davranışından dolayı kendisine minnettar olduklarını belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, 88 yaşındaki Ayşe Efe’ye kurum adına teşekkür belgesi takdim etti.
 
 
 

5.10.2011