ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın ve Muğla Esnafından Üniversitemize Anlamlı Ziyaret

Aydın ve Muğla İlleri Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Necip SARAÇ, Üniversitemiz tarafından 12-14 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenen Türk Tarihinde Adnan Menderes Sempozyumu'ndaki başarısından dolayı Rektörümüzü ziyaret ederek teşekkür plaketi sundu.

Aydın ve Muğla İlleri Esnaf Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Necip SARAÇ, Üniversitemiz tarafından 12-14 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenen ‘Türk Tarihinde Adnan Menderes Sempozyumu'ndaki başarısından dolayı Rektörümüzü ziyaret ederek teşekkür plaketi sundu.

Bölgesindeki 30 bin esnaf adına Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU’nu ziyaret ettiğini ve düzenlenen sempozyum ile Merhum Adnan Menderes’in bilinmeyen yönleri ile aydınlatıldığını belirten Necip SARAÇ, Üniversitemize olan minnettarlığını dile getirdi.

Merhum Menderes’in bilimsel bir ortamda konuşulduğu geniş katılımlı ilk sempozyumun Menderes’in adını taşıyan Adnan Menderes Üniversitesi tarafından gerçekleştirildiğini ve “Türk Tarihinde Adnan Menderes Sempozyumu’nun büyük ilgi gördüğünü belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Adnan Menderes’in özellikle genç kuşaklar tarafından daha iyi anlaşılmasına öncülük ettiklerini belirtti ve şöyle devam etti: “Adını taşımakla büyük onur duyduğumuz Adnan Menderes’in manevi mirasına sahibiz. Amacımız Adnan Menderes’in yaşamının, Türk siyasetine katkılarının, toplumla kurduğu iletişimin ve gelecek kuşaklara bıraktığı mirasın nesnel olarak değerlendirilmesi suretiyle, gençlerimizin Menderes ve dönemini yakından tanımalarını sağlamak. Türkiye’de ilk defa yapılan bu akademik toplantı yoğun ilgi gördü. Çalışmalarımız daha geniş kapsamlı olarak devam edecek.”

Rektörümüzün makamında gerçekleştirilen ziyarette Doç. Dr. Talip KABADAYI, Yrd. Doç. Dr. Dilşen İnce ERDOĞAN, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin ÜRETEN ve Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Gülay GÜNDEAY’dan oluşan Sempozyum Düzenleme Kurulu da hazır bulundu. Rektörümüz Mustafa BİRİNCİOĞLU ve ekibine başarılarının devamını dileyen SARAÇ, BİRİNCİOĞLU ile projede görev alan ekibe teşekkür plaketi sundu.


4.10.2011