ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

İyi Yönetişim Yaz Okulu 2011 Başarıyla Gerçekleştirildi

Üniversitemiz tarafından TÜBİTAK işbirliği ile ilk defa gerçekleştirilen Lisansüstü Yaz Okulu, 20 lisansüstü öğrencisi ve alanında uzman akademisyenleriyle 13 gün süren eğitimini Didim'de gerçekleştirmiştir.
“İyi Yönetişim Yaz Okulu 2011”; yönetişim ve yönetişim uygulamalarının değiştiği Türk Kamu Yönetimi’ndeki gelişimi literatür ve uygulama örnekleri ile lisansüstü öğrencilere aktarmayı amaçlayan alanındaki ilk yaz okulu olup sürekli dönüşüm içerisinde olan kamu yönetimi sistemine dahil olacak lisansüstü öğrencilerin bu değişime kayıtsız kalmamalarını sağlanmış ve bu süreci profesyonelce algılamalarına çalışılmıştır.
“İyi Yönetişim Yaz Okulu 2011” programı; Onursal Düzenleme Kurulu Başkanı Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu himayesinde, Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Fatma Neval Genç / Adnan Menderes Ünversitesi, Prof. Dr. Hüseyin Özgür / Pamukkale Üniversitesi, Doç. Dr. Mustafa Demirci / Erciyes Üniversitesi tarafından şekillendirilmiştir.
Rektör Mustafa Birincioğlu’nun açılışını gerçekleştirdiği programda; Prof. Dr. Hüseyin Özgür, Doç. Dr. Fatma Neval Genç, Doç. Dr. Ferhat Başkan Özgen, Doç. Dr. Ertuğrul Acartürk, Doç. Dr. Selçuk Çolakoğlu, Doç.Dr. Recep Tekeli ve Yrd. Doç. Dr. Hakan Arslaner tarafından sürdürülen dersler boyunca öğrencilerin sorularına cevap bulabilecekleri biçimde sabah, öğlen, akşam oturumları ve atölye çalışmaları yapılmıştır.
Katılım çağrısı ulusal ölçekte gerçekleştirilen yaz okulunda öğrenim gören öğrencilerin konaklama ve yol giderleri TÜBİTAK destekli etkinlik sekreteryasınca karşılanmıştır.
 
Bilgi İçin
Onur DURUKAL
onurdurukal@adu.edu.tr
http://www.etkinlik.adu.edu.tr/iyyo
Tel: 0 256 347 70 11

 

 

 


28.9.2011