ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Özel Yetenek Sınavlarına Büyük İlgi

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı kayıt telaşının yaşandığı bugünlerde Üniversitemiz, öğrenciler tarafından rekor sayıda başvuru almanın gururunu yaşıyor.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A.Seda SARACALOĞLU konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu yılki özel yetenek sınavlarına geçen yıla göre daha yoğun bir talebin olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl toplamda 326 olarak gerçekleşen müracaatın, bu yıl Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı için 286, Resim İş Öğretmenliği Anabilim Dalı için ise 185 olmak üzere toplamda 471’e çıkarak büyük bir artış gösterdiğini ifade etti.

            Üniversitemiz Güzel Sanatlar Bölümü Resim İş ve Müzik Öğretmenliği Anabilim Dallarına öğrenci alımı için gerçekleştirilen Özel Yetenek Sınavları, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Binası, Merkez Kafeterya ve Üniversitemiz Kongre Merkezi’nde yapılıyor.

            Bu yıl sınavlara katılacak öğrencilerin, 2011-YGS puan türlerinin herhangi birinden en az 180, Güzel Sanatlar Liseleri mezunlarının ise 2011 YGS puan türlerinin herhangi birinden en az 140 puan almaları gerekiyor.          

Zorlu geçen özel yetenek sınavlarına tabi tutulan yetenekli gençler arasından Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalına 30, Resim İş Öğretmenliği Anabilim Dalına 30 olmak üzere toplam 60 öğrenci alınacak.

Sonuçlar sınavların tamamlanmasının ardından Üniversitemiz Web sayfası www.adu.edu.tr adresinden duyurulacak ve kesin kayıtlar 9-12 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Tamamen objektif ve nesnel çerçevede yapılacak olan Özel Yetenek Sınavları boyunca mücadele verecek tüm öğrencilere Üniversite olarak başarılar dileriz.

     

 


7.9.2011