ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

İlköğretim Fen ve Teknoloji Öğretmenlerine Yönelik Bilimsel Araştırma Projesi Yürütebilme Yeterliliklerini Geliştirme Kursu Başarıyla Gerçekleştirildi

Üniversitemizde ilk defa gerçekleştirilen TÜBİTAK destekli “İlköğretim Fen ve Teknoloji Öğretmenlerine Yönelik Bilimsel Araştırma Projesi Yürütebilme Yeterliliklerini Geliştirme Kursu” 04-08 Temmuz 2011 tarihleri arasında Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin 30 farklı ilinden İlköğretim Fen ve Teknoloji Öğretmenlerinin katıldığı kurs Milli Eğitim Bakanlığı’nın da izni ile gerçekleştirildi. Düzenleme Kurulu Başkanlığını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asuman Seda Saracaloğlu’nun üstlendiği kursun koordinatörlüğünü Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hilal Aktamış yapmış ve Yrd. Doç. Dr. Esin Acar  Düzenleme Kurulunda görev almıştır.Kurs beş gün boyunca Ege, Dokuz Eylül, Niğde ve Adnan Menderes Üniversitesinden eğitimci olarak katılan öğretim üyelerinin sunumları ve uygulamaları şeklinde gerçekleşti. Kursun son günü düzenlenen gezide katılımcı öğretmenlerimize Efes-Meryemana ve Şirince tanıtıldı. Öğretmenlerimiz kurs bitiminde çok memnun kaldıklarını, öğretmenlerin mesleki gelişimi için yapılan bu tarzdaki kursların sayısının ve süresinin artmasını istediklerini ve Didim’e tatil amaçlı tekrar gelmeyi planladıklarını belirttiler.

 


1.8.2011