ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

BESYO Özel Yetenek Sınavı Tamamlandı

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tarafından düzenlenen Özel Yetenek Sınavı üç gün süren zorlu maratonun ardından 27 Temmuz 2011 Çarşamba günü tamamlanmıştır.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU maratonun son günü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na gelerek sınavı yerinde izledi. Sınav Üst Kurulu’nda Rektör Yardımcılarımızdan Prof. Dr. Asuman Seda SARACALOĞLU ile Prof. Dr. Cavit BİRCAN, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rana VAROL ve Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih HAZAR yer aldı. Özel Yetenek Sınavına geçen yıla oranla iki kat öğrenci müracaat etmiştir. Sınava başvuran öğrenci sayısı 192’si kız 574’ü erkek olmak üzere toplam 766 olup 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi bölümlerine 25 erkek ve 15 bayan olmak üzere toplamda 80 kişi alınacaktır.

                Özel Yetenek Sınavı kayıt takvimi aşağıdaki tabloda gösterilmiştir:

 

Niteliği

Tarih

Yetenek Sınavı Test Puanı İlanı

03-04 Ağustos 2011

Yetenek Sınavı Sonuçları İlanı

08 Ağustos 2011

Yerleştirme Puanının İlanı

*

Asıl Adayların Kesin Kayıtları

05-06 Eylül 2011

Yedek Adayların Kesin Kayıtları

08-09 Eylül 2011

 

*Adayların testlerden elde ettikleri puanlar ilan edilecektir. Kazanan adayların listesi ÖSYM’nin Ağırlıklı Orta Öğretim Başarı Puanı (AOÖBP) ilan edildikten sonra adayların puanlarına eklenerek kazananların kesin listesi ilan edilecektir.

 

 

 

 


28.7.2011