ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizin Üç Projesi TÜBİTAK Tarafından Destekleniyor

Üniversitemizin ikisi Tarım, Ormancılık ve Veterinerlik Araştırma Destek Grubu Projesi, biri de Temel Bilimler Araştırma Destek Grubu Projesi kapsamında toplam 3 projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

 Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkut TURAN’ın yürütücüsü olduğu 70.000TL. bütçeli, 1110404 numaralı “Köpekte Nervus Ischiadicus, Nervus Femoralis ve Nervus Obturatorius’un Elektriksel Kök Uyarımı Yöntemiyle İncelenmesi” başlığıyla desteklenirken diğer proje de İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent ULUTAŞ’ın yürütücüsü olduğu 147.000TL. bütçeli, 1110315 numaralı Cryptosporidium Parvum ile Deneysel Enfekte Buzağılarda Risedronat’ın Profilaktik ve Sağaltım Etkinliğinin Araştırılması başlığını taşımaktadır.

Tarım, Ormancılık ve Veterinerlik Araştırma Destek Grubu (TOVAG), evrensel gelişmeler ve ülke öncelikleri doğrultusunda, tarım, veteriner-hayvancılık, gıda ve orman alanlarındaki bilgi ve teknolojinin üretilerek, sonuçların hizmet ve/veya ürüne dönüştürülmesi yoluyla topluma kazandırılması için Ar-Ge faaliyetlerini yürüten bilim insanlarımızı desteklemektedir.

TBAG tarafından desteklenen projelerden biri ise Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri kapsamında Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Fevzi BARDAKÇI'ya ait. 

Temel Bilimler Araştırma Destek Grubu (TBAG), evrensel gelişmeler ve ülke öncelikleri doğrultusunda, fizik, kimya, biyoloji, matematik ve istatistik alanlarındaki bilgi ve teknolojinin üretilerek, sonuçların hizmet ve/veya ürüne dönüştürülmesi yoluyla topluma kazandırılması için Ar-Ge faaliyetlerini yürüten bilim insanlarımızı desteklemektedir.

 

 


26.7.2011