ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

İyi Yönetişim Yaz Okulu 2011

Üniversitemiz Nazilli İİBF Kamu Yönetimi Bölümünce, ilk defa gerçekleştirilecek olan Lisans Üstü Yaz Okulu, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur.
Eylül ayında gerçekleştirilecek   “İyi Yönetişim Yaz Okulu 2011”; yönetişim ve yönetişim uygulamalarının geliştiği Türk Kamu Yönetimi’ndeki gelişimi literatür ve uygulama örnekleri ile lisansüstü öğrencilere aktarmayı amaçlayan alanındaki ilk yaz okulu olup sürekli dönüşüm içerisinde olan kamu yönetimi sistemine dahil olacak lisansüstü öğrencilerin bu değişime kayıtsız kalmamalarını sağlayacak ve bu süreci profesyonelce algılamalarını mümkün kılacaktır. 13 gün sürecek olan yaz okulu kapsamında 20 lisansüstü öğrenci eğitim görecek, program boyunca yönetişimi farklı açılardan ele alacaklardır.
“İyi Yönetişim Yaz Okulu 2011” programı Onursal Düzenleme Kurulu Başkanı Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu himayesinde gerçekleştirilecek olup program Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Fatma Neval Genç, Düzenleme Kurul Üyeleri; Doç. Dr. Fatma Neval Genç ( Adnan Menderes Üniversitesi), Doç. Dr. Mustafa Demirci (Erciyes Üniversitesi), Doç. Dr. Hüseyin Özgür  (Pamukkale Üniversitesi) tarafından şekillendirilmiştir. Dersler alanında uzman akademisyenlerce gerçekleştirilecektir.
Katılım çağrısı ulusal ölçekte gerçekleştirilecek olan yaz okulunda öğrenim görecek öğrencilerin konaklama ve yol giderleri TÜBİTAK destekli olarak tarafımızca karşılanacaktır.
 
İLETİŞİM
Onur DURUKAL
onurdurukal@adu.edu.tr
Tel: 0 256 347 70 11
 
 
 

30.6.2011