ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde Protokol Yönetimi Semineri Verildi

Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda 23 - 24 Haziran 2011 tarihlerinde Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Başkanlığı Öğretim Görevlisi Nihat AYTÜRK tarafından verilen Protokol Yönetimi (Kurumsal Yaşamda Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları) konulu seminere, idari ve akademik personelimiz yoğun ilgi gösterdi.
    Seminerin ilk günü Protokolün Genel Anlam ve İlkeleri, Makam, Bayrak, Taşıt, Toplantı, Davranış Protokolleri gibi konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşan AYTÜRK, sunumunu görsel öğelerle de süsleyerek seyircilerin beğenisini topladı.
    24 Haziran 2011 tarihinde gerçekleşen seminerin ikinci gününe, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Eşi, Rektör Yardımcılarımız, Genel Sekreterimiz, Eşi, valilikten ve diğer kamu kuruluşlarından katılımcılar ile akademik ve idari personelimiz katıldı.  İl ve Üniversite Protokolü, Üniversitelerde Devir Teslim Törenleri, Konuk ve Ziyaretçi Protokolü, Giyim, Kılık Kıyafet Protokolü, Yemek, Davet, Kokteyl, Ziyafet ve Resepsiyon Protokolü konularında günlük hayattan da örnekler sunan Nihat AYTÜRK’e seminer sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU çiçek ve plaketini takdim ederek teşekkürlerini sundu.

27.6.2011