ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde Mezuniyet Coşkusu

Üniversitemizde 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı sonunda 19. akademik yılını başarıyla tamamlayan 6 Fakülte, 4 Yüksekokul ve 13 Meslek Yüksekokulundan mezun olan 9 320 öğrenci için 2 Haziran 2011 tarihinde mezuniyet töreni düzenlendi.

Fotoğraf galerisi için tıklayın

Film için tıklayın

Adnan Menderes Stadyumu’nda gerçekleşen mezuniyet törenimize Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Ak Parti Aydın Milletvekili ve Milletvekili adayı Mehmet Erdem ve Semiha Öyüş, Emniyet Müdür Vekili Memet Kılıç, Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Yunus Çetin, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, mezun öğrencilerimiz ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özlem Akkaynak yönetiminde Üniversitemiz Marşı’nın öğrencilerle birlikte okunmasıyla devam etti. Mezun öğrenciler adına konuşmasını yapan Tıp Fakültesi birincisi Selahattin Ayas, geleceğin aydınlık yarınları olarak birbirleriyle çok iyi bağlar kurduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “ Şimdi bizler, aldığımız emeğin karşılığını vermek için yeni bir yola çıkıyoruz. Bizler bu ülkenin aydınları olarak, karanlıktan aydınlığa çıkışın meşalesi olacağız. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. Tüm mezun arkadaşlarımın daha sonraki hayatlarında başarılı ve mutlu olmasını dilerim.”

Öğrencilerimizden sonra konuşmasını yapan Mezunlar Derneği Başkanı Mustafa Karaca, öğrencilerimize bağlanan umudu boşa çıkarmayacaklarını ve Adnan Menderes Üniversitesi diplomasının yapacaklarının teminatı olduğunu vurguladı. Mustafa Karaca konuşmasını “ Adnan Menderes Üniversitesi daima sizin yanınızda olacaktır. Adnan Menderes Üniversitesi Mezunları Derneği bunun için vardır, hepinize mezunu ve mensubu olmakla gurur duyduğum Üniversitemizdeki herkes adına uğurlar olsun diyorum.” sözleriyle sonlandırdı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu öğrencilerimize hitaben yaptığı konuşmasında “Huzurlu ve sakin bir ortamda aldığınız eğitimle biliyorum ki çok güzel duygularla Üniversitemizden ayrılıyorsunuz. Gittiğiniz illerde Üniversitemizin birer tanıtım elçisi olacağınıza, bulunduğunuz noktalardan Üniversitemize her türlü desteği esirgemeyeceğinize olan inancım tamdır.  dedi. Birincioğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Sizleri öncelikli olarak ülkesi ve insanlığın mutluluğu, rahatı, huzuru ve sağlığı için kendisini hizmete adamış bireyler, iyi birer insan ve meslek elemanı olarak yetiştirmenin haklı gururu ile uğurluyoruz. Arkanızda, başarılarınızla övünecek ve kapısı sizlere daima açık bir Adnan Menderes Üniversitesi olduğunu unutmayınız. Bu günden itibaren size emanet edeceğimiz vatana hizmet bayrağını en iyi noktalara taşıyacağınıza olan inancım tamdır. Adnan Menderes Üniversitesinin Rektörü ve ferdi olarak sizinle gurur duyuyorum. Hepinizin gözlerinden teker teker öpüyorum.2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı ADÜ mezunları, yolunuz ve şansınız açık; her şey gönlünüzce olsun.”

Üniversitemiz mezuniyet törenine telgraf gönderen Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız, Milli Eğitim Bakanı, YÖK Başkan vekilinin kutlama mesajlarının okunması bölümünde Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, öğrencilerimize üniversitede aldıkları eğitim ve kazandıkları vizyon çerçevesinde, geleceğin devlet yöneticileri , siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak kıvanç verici başarılara imza atacaklarını vurgulamıştır. Cumhurbaşkanımız mesajının devamında “ Sizlerin değerlerine bağlı, özgüven sahibi, demokrasiye, insan haklarına saygılı bireyler olarak dünyanın her ülkesinde başarıyı yakalayabilecek bir kabiliyete ve donanıma sahip olduğunuzdan şüphe duymuyorum. Başarılarınızla eminim ki, gelecek nesiller için de güzel bir referans oluşturacaksınız. Bu vesileyle, devletimizin ve milletimizin sizlere olan güvenini bir kez daha vurgulamak istiyor, yeni hayatınızda başarılar diliyorum. Sizleri ve ailelerinizi tekrar tebrik ediyor, kendilerini bilime ve sizlerin en iyi şekilde yetiştirilmesine adayan değerli öğretim elemanlarına teşekkür ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Telgrafların okunmasının ardından birim birincilerinin belge ve plaketlerinin verilmesi bölümüne geçildi. Birim birincileri belge ve plaketlerini protokol üyelerinden ve akademik amirlerden alırken mezun olan tüm öğrencilerimiz belgelerini öğretim elemanlarımızdan aldı. Törenin sonunda Üniversitemiz Öğrenci Andını Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun yönetiminde tüm öğrenciler hep bir ağızdan söylediler ve müzik eşliğinde keplerini havaya atarak bu sevinci arkadaşları ve aileleriyle kutladılar.

Tüm mezunlarımızı kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.

 


8.6.2011