ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Nazilli MYO’ da Kepler Gökyüzüyle Buluştu

Nazilli MYO’ da coşkulu bir mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Nazilli Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Sümer Kampüsü’nde 05.06.2011 Pazar günü saat 19:30’da başlayan mezuniyet töreniyle yaşamlarının yeni dönemine adım attılar.

Törene Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK, çok sayıda protokol üyesi, öğretim elemanları ve öğrenci aileleri katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı mezun öğrenciler adına Yüksekokul Birincisi Dış Ticaret Programı öğrencisi Yavuz Selim ÖZDOĞAN yaptı. Zamanın çok hızlı akıp geçtiğini belirten ÖZDOĞAN, ‘Artık sıra bu öğrendiklerimizi uygulamaya, iş dünyasında yer almaya gelmiştir. Biz Nazilli Meslek Yüksekokulu’ndan değerli bilgilerle donatılan, geleceğe ümitle bakan ve Türkiye için canla başla çalışacak yeni mezun grubuyuz.’ şeklinde konuşurken, arkadaşları adına tüm hocalarına ve ailelere teşekkür etti.

 

Daha sonra kürsüye gelen Nazilli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul ACARTÜRK gururlu olduğunu belirterek ‘Dış ticaret programından 92, Tekstil teknolojisinden 30, Bankacılık ve Sigortacılıktan 88, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasasından 86, İşletme Yönetiminden 115 ve Lojistik programından 106 olmak üzere toplam 517 öğrencimizi daha mezun etmenin haklı onurunu paylaşıyoruz.’dedi. Özverili çalışmalarından dolayı ders veren tüm öğretim elemanlarına teşekkür eden ACARTÜRK, ‘Çocuklarınızı doğumundan bugüne büyük bir fedakârlık yaparak yetiştirdiniz için size teşekkür ediyorum. Sizler eğitimin önemini kavrayan aileler olarak çocuklarınıza gereken her türlü desteği vermekten çekinmediniz.  Eminim ki fedakârlıklarınız bundan sonraki aşamalarda da devam edecektir.  Sizleri tebrik ediyorum.’ dedi. ACARTÜRK gençlere de seslenerek ‘Samimi dostluk ve arkadaşlıkların yaşandığı öğrencilik döneminiz çoğunuz için bitmek üzere. Sizin için zorlukların ve güzelliklerin yaşanacağı daha uzun bir hayat var önünüzde. Bu uzun yolculukta bugüne kadar almış olduğunuz değerli bilgiler sizin temel sermayeniz ve rehberiniz olacaktır. Mevcut bilgi ve donanımlarınızı kullanarak ve her geçen gün yenileyerek pek çok zorluğun üstesinden geleceğinizden hiç şüphem yoktur. Ancak, hangi işi yaparsanız yapın, nerede bulunursanız bulunun ülkeniz için her zaman en iyisini yapmaya ve dürüst olmaya gayret edin.’ şeklinde konuştu.

 

Daha sonra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU, Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK’a yüksekokula katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi verdi. BİRİNCİOĞLU, öğrencileri ve ailelerini tebrik etti. Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK da eğitime çok önem verdiklerini ve Nazilli’yi bir eğitim kenti haline getirmeyi hedeflediklerini belirterek, mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

 

Ardından yüksekokulda dereceye giren öğrencilere plaket ve başarı belgeleri verildi. Okul birincisi Yavuz Selim ÖZDOĞAN, plaketini ve başarı belgesini Belediye Başkanı Haluk ALICIK’tan alırken, okul ikincisi Sıddıka SÜREN, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ertuğrul ACARTÜRK’ten ve okul üçüncüsü Eda GÜNAY da Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin PİRİNÇ’ten plaket ve başarı belgelerini aldılar.

 

Okulda gerçekleştirilen etkinliklerde görev alan Nurgül TAŞOVA, Gamze GÖKÇE,  Pınar YALIN, Emin BAKIR, Gizem SARIKAYA, Özben YEŞİLKANAT, Merve GEYİK, İsmail GENCER, Nur ŞENER, Pınar İLDENİZ, Mikail YAŞAR, Emre Can AKTAŞ, Uğurcan ALTINTAŞ, Hande ÇAĞLAR, Uğur YILDIZ ve İremnur TAN isimli öğrenciler de teşekkür belgelerini Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç.Dr.Selçuk ÇOLAKOĞLU ve Nazilli Genç İşadamları Derneği Başkanı  Nurettin GÜRSOY’dan aldılar.

 

Sonrasında sahneye Üniversitemiz 16. Spor Şenlikleri’nde şampiyon olan Nazilli MYO Erkek Futbol Takımı sporcularından Esat ÇETİN, Serkan YAMAN, Ferdi ÇAPRAZ, Faruk GÜRAL, Erdi YAKIT, Şerif ATICI, Emre ABDURRAHMANOĞLU, İsmail KAYA, Caner KÜÇÜKBAYRAKTAR, Ersin ÖNCÜL, Genco AKTİN, Habib YAZICI ve Çağlar TOKA ve takımı çalıştıran Öğr. Gör. İdris KOÇAK ve Öğr. Gör.Mehmet YAŞLI çıktılar. Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU futbolculara ve hocalarına birer teşekkür belgesi verdi.

 

Teşekkür belgelerinin takdiminin ardından Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret, İşletme Yönetimi, Lojistik, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası ve Tekstil Teknolojisi programlarının birinci ve ikinci öğretimlerinden mezun olan öğrenciler bölümler halinde sahneye çıkarak başarı belgelerini aldılar. Öğrencilere başarı belgelerini Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Ziya AKSÜT, Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr.Neval GENÇ, Yenipazar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Recep TEKELİ, Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu Müdürü Yard.Doç.Dr. Ramazan KILIÇ, Nazilli  Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı  Öğr.Gör.Oğuz AYDIN, Nazilli  Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı  Öğr.Gör. Mutlu KURBAN, Nazilli  Meslek Yüksekokulu İktisadi İdari Programlar Bölüm Başkanı  Yard.Doç.Dr. Necmiye CÖMERTLER, Nazilli  Meslek Yüksekokulu Teknik Programlar Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Ali BÜYÜKMERT, Öğr.Gör. Mümin ESER, Öğr.Gör. Ali ERDİNÇ, Öğr.Gör. Zehra GÜLCAN, Öğr.Gör. Başak DOĞAN, Öğr.Gör. Mutlu YALÇINKAYA, Öğr.Gör. Çetin SAVAŞGAN, Öğr.Gör. Sencer ŞİMŞEK, Öğr.Gör. Özlem TOPLU, Öğr.Gör. Mehmet YAŞLI, Öğr.Gör. Öznur DEMİR, Öğr.Gör. Mehmet Emin BİRGİL, Öğr.Gör. Güzide YILDIZ, Öğr.Gör. Fazilet KÖMÜRCÜLER, Öğr.Gör. Yeşim DEMİRELLER, Öğr.Gör. Sinem KOŞUMCU, ve Öğr.Gör. Sabiha KESKİN verdiler.

 

Son olarak törenin sabırsızlıkla beklenen bölümü olan kep atma, büyük bir heyecanla gerçekleşti ve aileler de bu coşkuya ortak oldular. Tören müzikli eğlenceyle devam etti. 

 

 

 

 


7.6.2011 11:36:59