ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türk Tarihinde Adnan Menderes Sempozyumu Üniversitemiz Web Sayfasından Canlı Olarak Takip Edilebilecek

Adnan Menderes’in yaşamının, Türk siyasetine katkılarının nesnel olarak değerlendirilerek gençlerimizin Menderes ve dönemini yakından tanımalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirecek olduğumuz Türk Tarihinde Adnan Menderes Sempozyumu 12-13 Mayıs 2011 tarihlerinde Üniversitemiz Web Sayfasından canlı olarak yayınlanacak.
     Üniversite olarak Türkiye’de Adnan Menderes hakkında ilk defa yapılacak olan bu akademik toplantıya ev sahipliği yapıyor olmanın gururunu yaşıyoruz.
İkisi Azerbaycan’dan, üçü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden olmak üzere 27 farklı Üniversiteden farklı görüşlere sahip akademisyen ve katılımcılar Üniversitemize gelerek Adnan Menderes dönemine ait birçok konuyu ele alacaklar. Prof. Dr. Toktamış ATEŞ, Taha AKYOL, Prof. Dr. Nurşen MAZICI, Prof. Dr. Tayyar ARI, Prof. Dr. Ergün AYBARS gibi çok değerli öğretim üyelerinin ve araştırmacı-yazarların katılımıyla da renklenecek olan sempozyumumuz 8 farklı oturumda gerçekleşecek ve 13 Mayıs’ta yapılacak olan değerlendirme oturumu ile sona erecek.
          
     Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali BİRAND’ın telekonferans yöntemiyle canlı telefon bağlantısı ile katkıda bulunacağı sempozyumun ilk günü, “Başbakan Adnan Menderes’in Dönemi, Yaşamı ve Siyasal Mücadelesi” Bilimsel Araştırma ve İnceleme Yarışması Ödül Töreninde dereceye girenlere ödülleri verilecek.
          
     Üniversitemiz web sayfasından izlenebilecek yayının yanı sıra, Yeni Asır TV de 12 Mayıs 2011 Perşembe günü gerçekleşecek olan Türk Tarihinde Adnan Menderes Sempozyumu açılış törenini canlı olarak ekranlarına taşıyacak.

11.5.2011 22:24:53