ADÜ Menü
ADü LOGİN

ERASMUS +
Adnan Menderes Üniversitesi

2018-2019 Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği Asil ve I. Asil Yedek Liste Açıklanmıştır.

2018-2019 Akademik Yılı Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize gönderilen hibe miktarı 15.000,00Avro’dur.  Bu bütçeyle yaklaşık, 17 öğretim elemanının hareketlilikten faydalandırılması planlanmaktadır.

Asil Liste (ilk 17 kişi- Beyaz-Mavi Renkli) ve I.  Asil Yedek Listede (3 kişi - Mavi Renkli) yer alan öğretim elemanları (toplam 20 kişi) için, Onaylı İş Planlarının ADÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü - Erasmus+ Program Koordinetörlüğü’ne teslim edilmesi için son tarih 25 Ocak 2019 Cuma günü saat 17:00'dır.

Asil ve I. Asil Yedek adayların Onaylı İş Planlarını son tarihe kadar teslim etmemesi nedeniyle boş kalan kontenjanlara yedek listedeki adaylardan atama yapılacak olup 01 Şubat 2019 tarihinde Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü (UİK) - ADU Erasmus+ internet sayfasında duyurulacaktır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanlarıının takip edecekleri iş akış süreç ve bilgiler http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=333431 internet adresinde mevcuttur.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek personele 2 gün faaliyet + 2 gün yol olmak üzere toplam 4 günlük hibe ve seyahat hibesi verilecektir.  Toplam 8 saat ders verilmesi gerekmektedir.

Günlük hibe, 2018-2019 Erasmus Uygulama El Kitabı’nda yayınlanan ve ülkeye kategorisine göre belirlenen tabloya göre verilir. Seyahat hibesi ise, “Mesafe Hesaplayıcı” kullanılarak hesap edilmektedir. Mesafe hesaplayıcısı aracılığı ile personelin ikamet ettiği şehir (AYDIN) ile faaliyet gerçekleştireceği şehir (örn. Litvanya –VILNIUS) arasındaki uzaklık (km) tespit edilir ve seyahat hibe tablosu kullanılarak seyahat hibesi hesaplanır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanları, faaliyetlerinde kullanılacakları tüm belge ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=363232 internet adresinden takip edebilir.

Not: Program ve hazırlanacak belgeler hakkında ayrıntılı bilgi almak için Koordinatörlüğümüz ile iletişime geçebilirsiniz. Randevu alarak Koordinatörlüğümüzü ziyaret etmeniz bizleri mutlu edecektir.  

İletişim Bilgileri

Tel : 0 256 218 20 37  - 0 256 218 20 00 - dhl. 1374

E- Posta : erasmusogr@adu.edu.tr

İTİRAZ HAKKINDA: Personel, 30 Kasım 2018 Cuma saat 14:00'a  kadar listeye ilişkin itirazlarını Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğüne yazılı olarak (dilekçe ile) iletebilir. Bu tarihten sonra iletilen itiraz talepleri dikkate alınmayacaktır.

FERAGAT HAKKINDA: Başvuru ilanının D. bendinin 8. maddesinde belirtildiği üzere, ders verme hareketliliğinde faaliyete hak kazanmış, fakat mücbir sebep göstermeksizin hareketlilikten faydalanmaktan vazgeçtiğini feragat bildirim dilekçesi ile Koordinatörlüğümüze feragat bildirim süresi dahilinde bildirmeyen personelin bir sonraki Erasmus+ hareketliliği başvurusunda, bir seferliğe mahsusen, sıralama puanından 10 puan düşülür.

Feragat bildirim süresi: 26 Kasım 2018 - 19 Nisan 2019.  

 

Liste için tıklayınız