ADÜ Menü
ADü LOGİN

ERASMUS +
Adnan Menderes Üniversitesi

2017-2018 Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği I. Asil ve I. Asil Yedek Liste Açıklanmıştır.

Aday Öğretim Elemanlarının program kapsamında gidecekleri ülke ve üniversite isimleri belirlenirken aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulmuştur:

1.       2017-2018 Akademik Yılı Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği ile ilgili olarak, Rektörlükçe atanmış  Erasmus+ Seçim Komisyon tarafından kabul edilen sıralama sonuçlarına,

2.       Aday Öğretim Elemanlarının başvuru formundaki tercihlerine,

3.       İkili anlaşmalarda belirtilen Personel Ders Verme  Hareketliliği kontenjanlarına,

4.       Program kapsamında gidilecek ülke ve üniversite çeşitliliğne
 

İTİRAZ HAKKINDA: Personel, 24 Ocak 2018 Çarşamba saat 13:00'a  kadar listeye ilişkin itirazlarını Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğüne yazılı olarak (dilekçe / e-postaile) iletebilir. Bu tarihten sonra iletilen itiraz talepleri dikkate alınmayacaktır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanlarıın; takip edecekleri iş akış süreç ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=333431 internet adresinden bulabilirler.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek personele 2 gün faaliyet + 2 gün yol olmak üzere toplam 4 günlük hibe ve seyahat hibesi verilecektir.

Günlük hibe, 2017-2018 Erasmus Uygulama El Kitabı’nda yayınlanan ve ülkeye kategorisine göre belirlenen tabloya göre verilir. Seyahat hibesi ise, “Mesafe Hesaplayıcı” kullanılarak hesap edilmektedir. Mesafe hesaplayıcısı aracılığı ile personelin ikamet ettiği şehir (AYDIN) ile faaliyet gerçekleştireceği şehir (örn. Litvanya –VILNIUS) arasındaki uzaklık (km) tespit edilir ve seyahat hibe tablosu kullanılarak seyahat hibesi hesaplanır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanları, faaliyetlerinde kullanılacakları tüm belge ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=363232 internet adresinden takip edebilirler.

Not: Program ve hazırlanacak belgeler hakkında ayrıntılı bilgi almak için Koordinatörlüğümüz ile iletişime geçebilirsiniz. Randevu alarak Koordinatörlüğümüzü ziyaret etmeniz bizleri mutlu edecektir.  

İletişim Bilgileri

Tel : 256 218 20 37 

E- Posta : erasmusogr@adu.edu.tr

2017-2018 Akademik Yılı Ders Verme Hareketliliği kapsamında Ulusal Ajans tarafından gönderilen hibe miktarı 17.000,00 Avro’dur. Bu bütçeyle yaklaşık, 20 öğretim elemanının hareketlilikten faydalandırılması (2 gün faaliyet + 2 gün yol) planlanmaktadır.

I. Asil Liste (ilk 20 kişi- Beyaz Renkli) ve I.  Asil Yedek Listede (5 kişi - Sarı Renkli) yer alan öğretim elemanları (toplam 25 kişi) için Onaylı İş Planlarının ADÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü - Erasmus+ Program Koordinetörlüğü’ne teslim edilmesi için son tarih 15 Mart 2018'dir.

I. Asil Liste ve I. Asil Yedek Liste’deki adayların son tarihe dek Onaylı İş Planlarını ADÜ UİK - Erasmus+ Program Koordinetörlüğü’ne teslim etmemesi veya değişim programından vazgeçmesi nedeniyle bütçenin elverdiği ölçüde İş Takvimine göre, II. Asil ve II. Asil Yedek Liste oluşturulcaktır. 

I.Asil ve I. Yedek Listedeki Öğretim Elemanlarının herhangi bir sebeple faaliyetten yararlanamayacak olması halinde, bunu en kısa sürede bir dilekçeyle UİK - Erasmus+ Program Koordinetörlüğü'ne iletmesi rica olunur. Böylece sıra,  listedeki diğer Öğretim Elemanlarına geçecek ve hibenin verimli şekilde kullanımı sağlanacaktır. 

Ayrıca yedek listede olsa bile isteyen öğretim elamanları maddi destekten feragat (hibesiz) ederek faaliyetten faydalanabilme hakkına sahiptir.

İş Takvimi

Tarih/Saat

Yer

Açıklama

15 Mart 2018  17:00

UİK - Erasmus+ Program Koordinetörlüğü internet sayfası

Onaylı İş Planının UİK - Erasmus+ Program Koordinetörlü’ne eriştirilmesi (I.Asil Liste ve I. Yedek Liste)

20 Mart 2018

UİK - Erasmus+ Program Koordinetörlüğü internet sayfası

II Asil ve II.  Asil Yedek Listenin İlanı

 

 

 

 

 

 

 

Ders Verme Hareketliliğinden Faydalanacak Öğretim Elemanlarının Sıralama Sonuçları için aşağıdaki linki tıklayınız..

http://site.adu.edu.tr/uik/dosyalar/adayogr2018.htm