ADÜ Menü
ADü LOGİN

ERASMUS +
Adnan Menderes Üniversitesi

2017-2018 Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği IV. Asil ve IV. Asil Yedek Liste Açıklanmıştır.

2017-2018 Akademik Yılı Ders Verme Hareketliliği kapsamında Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize gönderilen hibe miktarı 17000 Avro’dur. Listeden  toplamda 19 akademik personelimiz kabul almış ve Onaylı İş Planlarını Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğüne 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü saat 17:00'ye kadar belgelerinii teslim etmişlerdir Şu an için elimizde yaklaşık 2 (iki) kişilye yetecek hibe kalmııştır. Bu nedenle; IV. Asil (Beyaz Renkli) Adaylar - 2 (iki) kişi olmak üzere liste oluşturulmuştur.    

IV. Asil (Beyaz Renkli) Adaylar, Onaylı İş Planlarını Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğüne teslim etmesi için son tarih 17 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 17:00'dır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanlarıın; takip edecekleri iş akış süreç ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=333431 internet adresinden bulabilirler.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek personele 2 gün faaliyet + 2 gün yol olmak üzere toplam 4 günlük hibe ve seyahat hibesi verilecektir.

Günlük hibe, 2017-2018 Erasmus Uygulama El Kitabı’nda yayınlanan ve ülkeye kategorisine göre belirlenen tabloya göre verilir. Seyahat hibesi ise, “Mesafe Hesaplayıcı” kullanılarak hesap edilmektedir. Mesafe hesaplayıcısı aracılığı ile personelin ikamet ettiği şehir (AYDIN) ile faaliyet gerçekleştireceği şehir (örn. Litvanya –VILNIUS) arasındaki uzaklık (km) tespit edilir ve seyahat hibe tablosu kullanılarak seyahat hibesi hesaplanır.

Erasmus+ Ders Verme Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek öğretim elemanları, faaliyetlerinde kullanılacakları tüm belge ve bilgileri http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=363232 internet adresinden takip edebilirler.

Not: Program ve hazırlanacak belgeler hakkında ayrıntılı bilgi almak için Koordinatörlüğümüz ile iletişime geçebilirsiniz. Randevu alarak Koordinatörlüğümüzü ziyaret etmeniz bizleri mutlu edecektir.  

İletişim Bilgileri

Tel : 256 218 20 37 

E- Posta : erasmusogr@adu.edu.tr

İTİRAZ HAKKINDA: Personel, 20 Temmuz 2018 Cuma saat 13:00'a  kadar listeye ilişkin itirazlarını Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğüne yazılı olarak (dilekçe ile) iletebilir. Bu tarihten sonra iletilen itiraz talepler dikkate alınmayacaktır.

İletişim adresi : erasmusogr@adu.edu.tr

Liste için tıklayınız