ADÜ Menü
ADü LOGİN

ERASMUS +
Adnan Menderes Üniversitesi

2017-2018 Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği IV. Asil Liste Açıklanmıştır.

2017-2018 Akademik Yılı Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında Ulusal Ajans tarafından Üniversitemize gönderilen hibe miktarı 5900 Avro’dur. İlk yayınlanan listeden 4 kişi idari, 2 kişi akdemik personel olmak üzere toplamda 6 kişi kabul almıştır. Onaylı İş Planlarını Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğüne 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü saat 17:00'ye kadar belgelerinii teslim etmişlerdir Şu an için elimizde bir kişilik hibe kalmıış ve program önceliği gereği bir kişilik kontejan sırada bekleyen idari personelimize aktarılmıştır.

IV. Asil (Beyaz Renkli) Aday, Onaylı İş Planlarını Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğüne teslim etmesi için son tarih 17 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 17:00'dır.

Adaylar, gidilecek kurum tercihlerini, UİK - ADU Erasmus+ internet sayfasındaki – İkili Anlaşmalar bağlantısındaki anlaşmalardan veya kendi bağlantılarıyla buldukları işletmelerden (kurum/kuruluş/şirket) yapabilecektir.

Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek personel iş akış süreçlerini ve gerekli bilgileri aşağıdaki adresten takip edebilir. 

http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=333432

Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek personele 2 gün faaliyet + 2 gün yol olmak üzere toplam 4 günlük hibe ve seyahat hibesi verilecektir.

Günlük hibe, 2017-2018 Erasmus Uygulama El Kitabı’nda yayınlanan ve ülkeye kategorisine göre belirlenen tabloya göre verilir. Seyahat hibesi ise, “Mesafe Hesaplayıcı” kullanılarak hesap edilmektedir. Mesafe hesaplayıcısı aracılığı ile personelin ikamet ettiği şehir (AYDIN) ile faaliyet gerçekleştireceği şehir (örn. Litvanya –VILNIUS) arasındaki uzaklık (km) tespit edilir ve seyahat hibe tablosu kullanılarak seyahat hibesi hesaplanır.

Erasmus+ Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında yurtdışına gidecek personel, faaliyetle ilgili tüm belge ve bilgileri aşağıdaki adresten bulabilir.

http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/default.asp?idx=363232 

Ayrıca isteyen personel maddi destekten feragat ederek, faaliyetten hibesiz faydalanabilme hakkına sahiptir. Feragat Dilekçesini Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü'ne teslim eden personel iş akış sürecinde belirtilen adımları takip ederek 'sıfır hibeli' olarak hibe almaksızın programdan faydalanabilir.

Liste ekte yer almaktadır.

İTİRAZ HAKKINDA: Personel, 20 Temmuz 2018 Cuma saat 13:00'a  kadar listeye ilişkin itirazlarını Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğüne yazılı olarak (dilekçe ile) iletebilir. Bu tarihten sonra iletilen itiraz talepler dikkate alınmayacaktır.

İletişim adresi : erasmusogr@adu.edu.tr 

 

Liste için tıklayınız