ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Web Sitelerimizi Yeniledik


Adnan Menderes Üniversitesi Web Sitesi www.adu.edu.tr ve  Birim Web Siteleri arayüzleri ve altyapıları güncellendi.

Her geçen gün gelişen web teknolojilerine uyum sağlamak , sayısı hızla artan mobil kullanıcılara da yanıt verebilmek adına Adnan Menderes Üniversitesi Ana Sayfasını HTML5 tabanlı ve mobil uyumlu esnek bir altyapıyla yeniden dizayn edildi. Türkiye'deki üniversiteler arasında ilk ve tek kronoloji sayfası oluşturuldu. Bu sayfa ile  ziyaretçilerimiz üniversitemizin tarihi ve  gelişimi hakkında bilgilendiriliyor.

Üniversitemizin  Akademik Birimlerine ( Fakülte, Enstitü ,Yüksekokul ,MYO ..) ve İdari Birimlerine ait  toplam 68 adet site de ana site gibi  hem yeni teknolojilere hem de mobil cihazlara uyumlu hale getirilerek, aynı zamanda kurumsal bütünlük sağlamak adına ortak bir arayüze kavuşturuldu.

Yeni sitelerde ziyaretçilerin aradıklarını daha kolay bulmaları için hızlı menü ve sık kullanılan bağlantıların yanında site içi, ve tüm üniversite sayfalarında arama yapmalarına da olanak sağlandı.

Kurumumuzun google apps e geçişiyle beraber google tabanlı giriş sistemi üzerinde çalışmalarımız da devam ediyor. Önümüzdeki günlerde üniversitemizin pek çok interaktif servisi ve yönetici panellerine (Akbis, Rehber, Birim web siteleri vb.. ) ADÜ gmail üzerinden otomatik olarak giriş yapabilecektir.Yenilenen web sitelerimiz: