ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

HABERLER / DUYURULAR
Kas
10
Web Sitelerimizi Yeniledik Adnan Menderes Üniversitesi Web Sitesi www.adu.edu.tr ve  Birim Web Siteleri arayüzleri ve altyapıları güncellendi. Her geçen gün gelişen web teknolojilerine uyum sağlamak , sayısı hızla artan mobil kullanıcılara da yanıt verebilmek adına Adnan Menderes Üniversitesi Ana Sayfasını HTML5 tabanlı ve mobil uyumlu esnek bir altyapıyla yeniden dizayn edildi. Türkiye'deki üniversiteler arasında ilk ve tek kronoloji sayfası oluşturuldu. Bu sayfa ile  ziyaretçilerimiz üniversitemizin tarihi ve  gelişimi hakkında bilgilendiriliyor. Üniversitemizin  Akademik Birimlerine ( Fakülte, Enstitü ,Yüksekokul ,MYO ..) ve İdari Birimlerine ait  toplam 68 adet site de ana site gibi  hem yeni teknolojilere hem de mobil cihazlara uyumlu hale getirilerek, aynı zamanda kurumsal bütünlük sağlamak adına ortak bir arayüze kavuşturuldu. Yeni sitelerde ziyaretçilerin aradıklarını daha kolay bulmaları için hızlı menü ve sık kullanılan bağlantıların yanında site içi, ve tüm üniversite sayfalarında arama yapmalarına da olanak sağlandı. Kurumumuzun google apps e geçişiyle beraber google tabanlı giriş sistemi üzerinde çalışmalarımız da devam ediyor. Önümüzdeki günlerde üniversitemizin pek çok interaktif servisi ve yönetici panellerine (Akbis, Rehber, Birim web siteleri vb.. ) ADÜ gmail üzerinden otomatik olarak giriş yapabilecektir. Yenilenen web sitelerimiz: Adnan Menderes Üniveristesi Ana Sayfası Enstitü(3) , Fakülte(12) , Devlet Konservatuvarı  , Yüksekokul(6), MYO(18) İdari Birimler(17) , Daire Başkanlıkları(8) , Şube Müdürlükleri(3)        
Üniversite Haber Merkezi
28
04
Kendi Değerlerimiz”le Türkiye’de İnsan Yetiştirme Politikalarını konuştuk Geleneksel "Kendi Değerlerimiz" adlı söyleşi programı “Eğitim” konu başlığıyla, 27 Nisan 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın moderatörlüğünde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda gerçekleşti.
28
04
Diriliş Konferansları ‘’Muhafazarlık ve Modernlik Arasında Din’’ Temalı Konferansla Devam Etti Üniversitemizde Dirilliş Konferansları kapsamında 27 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün’ün konuşmacı olarak katıldığı ‘Muhafazakarlık ve Modernlik Arasında Din’temalı konferans AİSYEM Salonu’nda yapıldı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Genel Sekreter Vekili Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı konferans büyük ilgi gördü.
27
04
Bahar Şenlikleri Spor Turnuvalarında Basketbol ve Futbolda Kazanan Takımlar Ödüllerini Aldı 22.Bahar Şenlikleri Kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Spor Sahasında 26 Nisan 2017 tarihinde sokak basketbolu ve futbol alanında ödül töreni gerçekleştirildi.
27
04
Davutlar MYO’da Toplu Açılış Töreni Gerçekleşti Üniversitemiz Davutlar Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı ek mutfak atölyesi, spor tesisi ve kantini 25 Nisan 2017 tarihinde, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Tunca, Davutlar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bertan Akyol, Davutlar Yükseköğrenim Derneği Başkanı Ertan Budak, Davutlar Yükseköğrenim Derneği Üyesi Hayırsever Veli Kutlu, öğretim elemanları ve öğrencilerin katıldığı törenle gerçekleşti.